نماد بورسی تپسی، ارایه‌دهنده خدمات حمل و نقل شهری هوشمند، امروز به عنوان نخستین شرکت استارتاپی در بازار دوم فرابورس درج شد.

قرن نو – گروه فناوری اطلاعات: عرضه اولیه سهام این شرکت پس از افشای اطلاعات و کشف قیمت در بازار دوم فرابورس عرضه خواهد شد.

فرابورس ایران امروز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس با نماد تپسی به عنوان دویست و هفتادمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شده است. نماد تپسی قرار است در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن معامله شود.

نماد این شرکت ۲۹ دی ماه سال گذشته برای ورود به بورس پذیرش شده بود اما اجازه ورود به بازار سرمایه به او داده نشد.

قرار است با سرمایه به دست آمده از فروش سهام تپسی در بازار بورس، زیرساخت‌های این تاکسی اینترنتی توسعه یابد و زمینه ورود آن به حوزه‌های مشابه فراهم شود.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته گذشته از عرضه سهام اولین شرکت استارتاپی در فرابورس ایران خبر داده بود.

امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس نیز اعلام کرده بود: با اقدامات صورت گرفته جهت پذیرش تپسی در بازار سرمایه، عرضه اولیه نماد آن به زودی صورت خواهد گرفت.

او همچنین از مهیا شدن اقدامات اولیه جهت پذیرش استارتاپ‌های فیلیمو و کافه بازار در بازار فرابورس خبر داده بود.

هامونی با بیان اینکه شرکت‌های استارتاپی ریسک بالایی دارند، گفته بود: در مورد شرکت‌های استارتاپی ۱۷ مورد باید رعایت شود و در صورت عرضه اولیه در مرحله اول سهام استارتاپ‌ها به عموم مردم عرضه نمی‌شود، بلکه مردم می‌توانند به صورت غیرمستقیم از طریق صندوق‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام استارتاپ‌ها را خریداری کنند.

۱۵:۵۶ ,۰۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بورس کالا از پذیرش MDF خام، ضایعات پلاستیکی و تسمه فولادی ۳ شرکت برای عرضه در بازار فرعی خبر داد.

بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰ روزهای پر افت و خیزی را تجربه کرد و نمادهای مختلف عملکردی نوسانی داشتند. پنج نماد بیشترین افت را در یک سال اخیر تجربه ...

یک کارشناس اقتصادی گفت: قطعاً اگر دامنه نوسان برداشته شود وضعیت بازار سرمایه بهبود پیدا خواهد کرد و اگر بازار سرمایه تحت سلطه حاکمیت نبود ...

شاخص کل بورس روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت و در حالی که در ساعات ابتدایی معاملات تا یک میلیون و ۵۱۵ هزار واحد افزایش یافته بود، در ساعات میانی ...

شاخص کل بورس امروز با رشد هزار و شصت واحدی به عدد یک میلیون و 522 هزار و 484 واحد رسید.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی