استقلال و پرسپولیس با شرایط نسبتا متفاوتی وارد هفته هفتم لیگ برتر می شوند.

قرن نو-گروه ورزشی: هفته هفتم لیگ برتر ایران امروز با برگزاری چند دیدار پیگیری خواهد شد که سرخابی ها پایتخت در دیدار قبل از دربی باید به مصاف نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان بروند.

هم یحیی گل محمدی و هم فرهاد مجیدی به خوبی از تاثیر این این مسابقه در دیدار هفته آینده تیم شان خبر دارند. 

مجیدی و منصوریان امروز در حالی مقابل هم قرار می‌گیرند که استقلال اگر پیروز نشود با رکورد ۴ بازی بدون برد به داربی می‌رسد و منصوریان هم اگر نتیجه نگیرد ممکن است آبادانی‌ها چمدانش را برایش ببندند. تیم علیمنصور ۴ بازی از ۶ بازی‌اش را باخته و طاقت باخت پنجم را ندارد.  

اما سرمربی استقلال دیروز برای سومین بار نام رشید مظاهری را از لیست بازی این تیم خط زد تا در بازی امروز همچنان علیرضا رضایی درون دروازه آبی ها قرار بگیرد. 3 مدافع استقلال در این بازی،یزدانی،مرادمند و دانشگر خواهند بود و در جناحین هم ووریا غفوری و سلمان به میدان خواهند رفت. در خط میانی هم چشمی، رضاوند و مهدی پور به میدان می روند و مثلث تهاجمی آبی ها هم با حضور قاسمی نژاد،یامگا و ژستد شکل خواهد گرفت.

ترکیب احتمالی استقلال

علیرضا رضایی، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، محمد دانشگر، وریا غفوری، مهدی مهدی پور،روزبه چشمی، آرش رضاوند، رودی ژستد، کوین یامگا و امین قاسمی نژاد

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و صنعت نفت آبادان فردا ساعت ۱۶ برگزار می‌شود.

پرسپولیس - نفت مسجدسلیمان
پرسپولیس که هفته گذشته بالاخره یک برد روحیه‌بخش به دست آورد، امروز برای دومین هفته متوالی میزبان است و امیدوار به اینکه با ۲ برد متوالی به داربی تهران برسد. حریف این هفته قرمزها از ۳ بازی خارج از خانه‌اش به ۴ امتیاز رسیده و از ساعت ۱۸ امروز در ورزشگاه آزادی فقط و فقط به امتیاز پنجم فکر می‌کند. تیم یحیی که هفته گذشته برای گل‌زدن به آبادانی‌ها سختی فراوانی را متحمل شد امروز هم باید آماده رویارویی با یک خط دفاعی فشرده و حتی وقت‌کشی‌های گاه و بی‌گاه حریف باشد.

حامد لک در بازی برابر نفت آبادان دو چهره متفاوت از خود به نمایش گذاشت. از اشتباه وحشتناک تا سیو تماشایی در دقیقه 92. با این حال یحیی امروز دوباره این گلر را درون دروزاه تیمش قرار خواهد داد.

در خط دفای علی نعمتی چپ پا در کنار فرشاد فرجی راست پا به خوبی مهاجمان نفت آبادان را مهار کرده و در بازیسازی نیز موفق ظاهر شدند تا این هفته نیز فیکس باشند.

در جناحین پرسپولیس امروز سعید آقایی و مهدی شیری به میدان خواهند رفت مگر اینکه یحیی دوباره تصمیم به استفاده از امیری در خط دفاعی بکیرد.

 میلاد سرلک ملی پوش رهبرخط میانی پرسپولیس و بازیساز اصلی این تیم محسوب می‌شود که در کارهای دفاعی نیز تأثیرگذار است.

کمال کامیابی‌نیا بعد از حضور در بازی با نفت ابادان امروز برای اولین بار در این فصل به صورت فیکس به میدان خواهد رفت.

 مهدی ترابی و امید عالیشاه امروز در سمت چپ و راست خط میانی در پرسپولیس بازی می‌کنند.

خط حمله سرخ ها هم با حضور وحید امیری و عیسی آل کثیر شکل خواهد گرفت.

ترکیب احتمالی پرسپولیس:

حامد لک، فرشاد فرجی، علی نعمتی، مهدی شیری، سعید آقایی، کمال کامیابی‌نیا، میلاد سرلک، وحید امیری، مهدی ترابی، امید عالیشاه و عیسی آل کثیر

 

۱۰:۰۰ ,۰۸ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شاگردان مجیدی در جدیدترین رده بندی باشگاهی صعود 34 پله ای داشتند.

سرخ‌ها در دربی امروز به لحاظ روحی وضعیت بهتری دارند. آن‌ها دو بازی اخیر خود را با برد پشت سر گذاشته‌اند. این در حالی است که شاگردان مجیدی در ...

به نظر می رسد سرمربی پرسپولیس با توجه به اعتراض هواداران از جذب یک بازیکن منصرف شده است.

نظر خود را ثبت کنید