حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه دستور بررسی دوباره پرونده محکومیت مدیرعامل سایت دیوار را صادر کرد.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: حکم مجازات سه ماه و یک روز زندان برای اشکان آرمندهی، مدیرعامل دیوار در دادگاه تجدیدنظر تهران با اتهام «فراهم آوردن موجبات فساد و فحشاء از طریق جذب زنان تن‌فروش» تأیید شده بود.

این حکم قضایی امکان جایگزینی ندارد مگر به روش اعاده دادرسی و یا اعمال ماده ۴۷۷ که از ظرفیت‌های قانونی است تا مجدد در فرایند رسیدگی قرار گیرد.

دیوار پلتفرمی است که در آن آگهی‌گذار و مخاطب آگهی به تناسب نیاز خود از آن بهره می‌برند؛ دیوار بررسی محتوای آگهی‌ها و رعایت حدود قانون در آن را مسئولیت خود می‌داند؛ بااین‌حال، آنچه بین آگهی‌گذار و مخاطب آگهی در فضای حقیقی و خارج از دیوار روی می‌دهد، در کنترل و به عهده دیوار نیست.

دیوار در اطلاعیه عمومی خود که دو روز پیش در رابطه با همین موضوع منتشر کرد، اعلام کرده بود: دیوار همواره تلاش کرده تا جای ممکن از انتشار محتوایی که حتی شائبه انگیزه‌های نامناسب دارند جلوگیری کند و به‌همین‌دلیل صرفاً در سال ۱۳۹۹ حدود ۵۶ میلیون آگهی‌ (بیست درصد آگهی‌های بررسی‌شده)‌ به دلیل نقض قوانین، گزارش کاربران یا دستور قضایی رد شده است. بدیهی است دیوار امکان بررسی انگیزه، سوءنیت و سابقه احتمالی یکایک ۴۴ میلیون کاربر استفاده‌کننده از این پلتفرم را ندارد و به‌همین‌دلیل باید بین مسئولیت پلتفرم و کاربر آگهی‌دهنده تمایز حقوقی قائل شد. بااین‌حال ما کماکان تلاش می‌کنیم از معدود ظرفیت‌های حقوقی باقیمانده استفاده کنیم تا این حکم توسط بالاترین سطح دستگاه قضایی نقض شود.

5965

۱۰:۴۲ ,۰۸ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سخنگوی دستگاه قضا از آخرین جزئیات پرونده فایل صوتی منتشرشده از ظریف توضیحاتی داد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: با حکم ریاست قوه قضاییه، دکتر کاظم غریب آبادی به عنوان معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه و با حفظ سمت به عنوان ...

رئیس کل دادگستری البرز از شناسایی و بازداشت نوزده عضو یک باند جعل اسناد رسمی توسط حفاظت و اطلاعات دادگستری خبر داد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه برنامه تحولی در دادسراهای سراسر کشور در دست تدوین است و تدوین آن به زودی پایان می‌یابد، گفت: از دادستان جدید ...

نظر خود را ثبت کنید