فرمانده انتظامی تهران بزرگ به برخی از اخبار منتشر شده پیرامون سرقت دریچه های فاضلاب در شهر تهران واکنش نشان داد.

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح ظفر که صبح امروز در مقر ستاد انتظامی تهران بزرگ برگزار شد در پاسخ به پرسشی درباره خبرهای منتشر شده پیرامون افزایش سرقت دریچه های فاضلاب در شهر تهران گفت: این موارد جزو سرقت های خرد محسوب شده و پلیس نیز به طور جد با آن برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: مواردی مربوط به سرقت دریچه‌های فاضلاب، سرقت برخی از قطعات و اجزای حاشیه خیابان ها و... از جمله مواردی است که پلیس به طور ویژه با آن برخورد کرده و اتفاقا مسئولان و دستگاه‌های مربوطه نیز می‌دانند که در همین زمینه صدها مجرم و سارق دستگیر شده‌اند.

رحیمی با بیان اینکه علاوه بر برخورد با این موارد، پلیس به تمام مواردی که از سوی شرکت فاضلاب، شهرداری و... اعلام شود نیز رسیدگی می‌کند، گفت: مدیران مربوطه در این حوزه از اقدامات پلیس با خبر هستند و می‌دانند که پلیس چه اقداماتی در این زمینه انجام داده است.

وی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه آیا ادعاهای مطرح شده پیرامون افزایش سرقت دریچه های فاضلاب طی شش ماه اخیر درست بوده یا خیر؟ گفت: افزایش آنچنانی در این زمینه نداشتیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره محل های فروش این دریچه‌ها و مالخری آن‌ها نیز گفت: متأسفانه بخشی از این موارد بلافاصله پس از سرقت ذوب می‌شوند مانند سیم‌های برق، دریچه‌های فاضلاب و... اما در مواردی هم پلیس با این موارد برخورد کرده و آن‌ها را از سارقان یا مالخران پس گرفته است، ضمن اینکه ما با مالخران این اقلام نیز برخورد خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۲:۴۵ ,۰۸ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


تمرکز ما در پلیس آگاهی بر مجرمان باندی و حرفه‌ای است، اما در بحث تجری مجرمان و گرایش مجرمان به سلاح می‌طلبد که ...

دوربین های مداربسته فیلمی از سرقت سارقان از صندوق عقب  خودرو پارس در یک دقیقه ای و در روز روشن ثبت کردند که وضعیت بی اعتبار ایمنی و کیفیت خودروهای ...

از ابتدای سال تاکنون ۴۶۶۵ سارق گوشی قاپ که در قالب ۱۶۸ باند فعالیت می‌کردند با تلاش مأموران پلیس تهران شناسایی و دستگیر شدند.

دزدهایی که با برنامه‌ریزی سرقت می‌کنند می‌کوشند که شناخته نشوند و در میان خانواده نیز جایگاه خود را دارند. به روابط خانوادگی و دوستی و فامیلی ...

نظر خود را ثبت کنید