کیفیت هوای تهران وارد وضعیت قرمز شد.

در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص 151 در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی‌، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

میانگین شاخص کیفیت هوای تهران در نخستین روز آذرماه با ثبت شاخص 165، آلوده‌ترین روز سال 1400 بود و کیفیت هوا در این روز برای دومین بار از ابتدای سال جاری در شرایط ناسالم برای همه شهروندان قرار گرفت؛ از 28 آبان تا 6 آذر نیز به مدت 9 روز هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار داشت و طبق پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا، روز آینده نیز تهرانی‌های باید در هوای ناسالم تنفس کنند.

در حال حاضر دمای هوای تهران 15 درجه سانتیگراد است و طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کمینه دما در روز آینده 9 درجه و بیشینه دما 16 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۶:۴۷ ,۰۸ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


آسمان تهران از روز گذشته به شدت غبارآلود شده و در وضعیت خطرناک قرار دارد.

تهران آلوده‌ترین شهر جهان شد.

استاندار تهران اعلام کرد با توجه به وزش باد و بهبود کیفیت هوا، مدارس و ادارات استان، روز شنبه (۲۰ فروردین‌ ماه) باز خواهند بود.

نتایج مطالعات ۳۵۰ محقق علوم پزشکی کشور با همکاری محققان بین‌المللی نشان می‌دهد نظام سلامت ایران با وجود دستاوردهای ارزشمند طی سه دهه گذشته ...

معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالانه 4هزار و ۴۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا در کشور فوت می‌کنند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی