قیمت طلا در بازارهای جهانی 10.76 دلار کاهش یافت و هر اونس 1791.83 دلار معامله شد.

قیمت طلا در معاملات امروز در اطراف 1800 دلار در نوسان بود. در ساعات ابتدایی قیمت طلا افزایش یافت اما در لحظه انتشار خبر نسبت به دیروز کاهش یافته است.

هر اونس طلا با 10.76 دلار کاهش 1791.83 دلار فروخته شد.

ریسک ناشی از سویه جدید کرونا برای اقتصاد جهان در ابتدا قیمت طلا را بالا برد اما در عین حال انتظار می رود که رویکرد معتدل تری از سوی فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره وجود داشته باشد.

اما همچنان بلاتکلیفی ناشی از شیوع اومیکرون عامل اصلی کاهش قیمت طلا عنوان شده است.

اوله هانسنف تحلیلگر ساکسو بانک گفت: «اگر اومیکرون به نگرانی های مجدد در مورد فعالیت های اقتصادی منجر شود، بانک های مرکزی در موضعیت بدی قرار خواهند گرفت زیرا تورم پایین نمی آید و رشد می کند و آنها در وضعیت مخاطره انگیر قرار خواهد داد.»

با پیدا شدن سویه اومیکرون در هلند، دانمارک و استرالیا، کشورهای بیشتری محدودیت های مسافرتی اعمال کردند.

از طرفی، افزایش ارزش دلار، طلا را برای مالکان ارزهای دیگر گران تر می سازد و این امر از دیگر عوامل کاهش ارزش طلا بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۸:۴۵ ,۰۸ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


طبق تحلیل نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، علیرغم نوسانات کاهشی اونس جهانی طلا طی یک هفته اخیر، قیمت‌ سکه و طلا اما دنباله‌رو نرخ ارز ...

بازار طلا به سیگنال اخیر بانک مرکزی آمریکا برای تعدیل سریعتر تدابیر محرک مالی واکنش خوبی نشان داد و از روز چهارشنبه حدود ۴۰ دلار افزایش پیدا ...

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهان تحت تاثیر بازده پایین‌تر اوراق خزانه آمریکا و رشد ارزش دلار، تغییر چندانی نداشت و ثابت بود.

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران با افزایش قیمت مواجه شد.

روند قیمت‌ها امروز در بازار طلا و سکه افزایشی بوده است.

نظر خود را ثبت کنید