مدیر شبکه مستند تلویزیون در اختتانیه پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی مستند گفت: در پیامک‌هایی که از سوی مردم به ما می‌رسد متوجه می‌شویم که شأن مستند خوب است اما می‌تواند بالاتر برود، به شرط برقراری تعامل بهتر بین تلویزیون و مستندسازان.

 پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند با انتشار فراخوان در بخش‌های «فیلم مستند»، «عکس مستند» و «مستندنگاری» آغاز به کار کرد. 

در جشنواره امسال با توجه به سوژه ملی و فراگیر کرونا، بخش ویژه‌ کرونا در هر سه بخش جشنواره برنامه‌ریزی شد و شرکت‌کنندگان در سه بخش فیلم، عکس و مستندنگاری با هم رقابت کردند.

 سخنرانی محسن یزدی دبیر جشنواره تلویزیونی مستند

محسن یزدی مدیر شبکه مستند و دبیر این جشنواره تلویزیونی با دعوت محمد دلاوری مجری برنامه در جایگاه حاضر شد و گفت: امروز تلویزیون با فاصله بسیار در بین مراکز‌ تولید و پخش که در حوزه مستند کار می‌کنند، اول است. با اغلب مستندسازان که فیلمسازان درجه یکی هم هستند کار می‌کنیم.

وی ادامه داد: بارها گفته شده است که خانه مستند، تلویزیون است. بنده معتقدم اگر نتیجه این جشنواره این باشد که این جمله محقق شده و تلویزیون تبدیل به خانه مستند شود، کار خودمان را کرده‌ایم.‌

دبیر جشنواره تاکید کرد: هر چقدر که برای ساخت یک مستند دستمزد یا جایزه بگیریم، دیده شدنش لطف بیشتری دارد. در پیامک‌هایی که از سوی مردم به ما می‌رسد متوجه می‌شویم که شأن مستند خوب است اما می‌تواند بالاتر برود، به شرط آنکه تعامل بهتری بین ما به عنوان تلویزیون و مستندسازان برقرار شود.

اهدای جایزه به بخش مستندنگاری

- دیپلم افتخار و مبلغ یک میلیون تومان جایزه نقدی به نفر سوم این بخش/ راضیه عباسی برای مستندنگاری گزارش یک صندوق

- دیپلم افتخار و دو میلیون تومان جایزه نقدی به نفر دوم این بخش/ احسان رحیم زاده حناچی برای مستندنگاری نان درآوردن از باد

- تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و 3 میلیون تومان نفر اول/ سیده سکینه میرطاهری برای مستندنگاری داستان مظلومیت هوبره

- تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و مبلغ 2 میلیون بهترین مستندنگاری با موضوع کرونا/ مریم خباز برای گزارش درد بی دوا

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۹:۰۰ ,۰۸ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نیکی کریمی که به عنوان یکی از داوران بخش اصلی بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم «شانگهای» انتخاب شده است، مجبور شد این داوری را به دلیل محدودیت‌های ...

نقش‌آفرینی دیده ‌نشده زنده ‌یادان حسین محب اهری و علی انصاریان در سریال «۸۷ متر» روی آنتن خواهد رفت.

عزت‌الله مهرآوران بازیگر پیشکسوت کشورمان بر اثر ابتلا به کرونا و پس از چند هفته مقاومت در برابر بیماری، در بیمارستان درگذشت.

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از مثبت شدن تست کرونای ۵۴ نفر از حاضران در این رویداد سینمایی خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید