نگرانی بابت نوع جدید ویروس کرونا و واکسن‌هایی که در انگلیس دور انداخته شده‌اند، سوژه امروز روزنامه‌ها شده است.

مهمترین عناوین روزنامه‌های جهان (دوشنبه ۸ آذر ماه) به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت ـ را در ادامه می‌خوانید:
 

درد ویروس تازه

واکسن‌هایی که سوزانده شدند!


له رپوبلیکا روزنامه ایتالیایی با عنوان درشت سوغاتی از موزامبیک به ایتالیا رسید، از ویروس گونه تازه به نام اُمیکرون می گوید که واگیری آن سرعت گرفته است. امید به مردم است و واکسن، ماسک و فاصله اجتماعی.

واکسن‌هایی که دور انداخته شد

واکسن‌هایی که سوزانده شدند!


سوت افشا و رسوایی را اتحادیه اروپا زد. در پایان سال میلادی در انبارهای یخی کشورهای دارا، یک میلیارد و دویست میلیون واکسن مصرف نشده است. در حالی که در کشورهای ندار تنها شش درصد آدم ها، واکسن تقویت کننده سوم را تزریق کرده اند. درد اکنون، توزیع واکسن نیست، بی اعتمادی است. لندن، پنجاه میلیون واکسن تاریخ گذشته را دور انداخته است. واکسن هایی هم که به کنگو و مالاوی رسیده بود، به همین میزان سوزانده شدند.


پروازها با ویروس
سیدنی هرالد، روزنامه استرالیایی می گوید: پروازها را از و به آفریقای جنوبی، متوقف کرده است. از ویروس اُمیکرون یک مورد به آن جا رسیده است. در حالی که انگلیس، آلمان و ایتالیا می گوید آن جا آمده است.
چین از همه گیری آن هشدار داد. دکتر فائوچی می گوید، بی تردید اُمیکرون به آمریکا آمده است.


گلاویز شدن انگلیس و فرانسه
وال ستریت جورنال می نویسد: پس از غرق شدن بیش از سی پناهجو، انگلیس و فرانسه بی آن که به تفاهم برسند. گلاویز شده اند. حالا پناهجویان پنهان از جنگ آن ها، تونل پرخطر در زیر آب های انگلیس را برای فرار انتخاب کرده اند.
از آن سو، فرانسه و ایتالیا، در پیمانی، خواستار اثرگذاری بیشتر در اروپا شدند. آن ها امیدوارند خلاء قدرت آلمان را پر کنند.
واشنگتن تایمز در نگاهی متفاوت به چین می نویسد: چین، در زمان جو بایدن بی پرواتر شده است. در این میان البته آمریکا می گوید، ناز  چین را بسیار خریده است. مثل سانسور کردن فیلم های  هالیوودی به خاطر چین و جز این ها.... اما با این همه واشنگتن تایمز می گوید پنتاگون آماده درگیری با چین است.


در حاشیه خبرهای امروز آمده است:
 

پرواز مخفی!

واکسن‌هایی که سوزانده شدند!


وال استریت ژورنال نوشت: یک جوان ۲۶ ساله از گواتمالا تا میامی در پروازی که دو ساعت و نیم به درازا کشیده، با یک تی شرت پولیور و پوتین به پا خود را پشت ترمزهای هواپیمای آآ جت، پنهان کرده، سالم سفر کرد. در فرود هواپیما، او را دستگیر از اداره مهاجرت به بیمارستان انتقال دادند. از سال ۱۹۴۷  سیصد و بیست و نه تن خود را در کنار چرخ ها و جاهای دیگر هواپیما پنهان و پرواز کرده اند. یکصد تن کشته و بقیه مجروح شده اند. تنها یک نوجوان ۱۶ ساله در سال ۲۰۱۴ در چاله چرخ ها از کالیفرنیا تا هاوایی پنج ساعت پرواز را به سلامت گذراند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۹:۵۸ ,۰۸ آذر ۱۴۰۰

نظر خود را ثبت کنید