جدیدترین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن نشان می‌دهد نرخ اجاره‌بهای مسکن در کشور طی آبان ۱۴۰۰ در مقایسه با آبان ۹۹ بالغ بر ۵۵ درصد افزایش یافته است.

 بر اساس آمار بانک مرکزی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری طی آبان‌ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته به ترتیب 51.6 و 54.9 درصد افزایش یافته است.

در مهرماه امسال نیز نرخ اجاره‌بهای مسکن در تهران و مناطق شهری کل کشور در مقایسه با مهر سال 99 به ترتیب 48.4 و 51.3 درصد افزایش یافته بود.

همچنین در آبان‌ماه سال 1399 بانک مرکزی از افزایش 28.7 درصدی نرخ اجاره‌بها در شهر تهران و 31.9 درصدی در کل مناطق شهری نسبت به آبان ماه سال 98 خبر داده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۰:۲۰ ,۰۹ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


طی روزهای سپری شده از خرداد تقاضای خرید در برخی از نواحی بازار مسکن به صفر رسیده و روزانه حتی یک مراجعه حضوری با انگیزه بازدید و خرید انجام ...

بعد از چندین ماه، ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن شکست و دوباره صعودی شد. یکی از عوامل رشد قیمت در خرداد ماه را افزایش ...

قیمت آپارتمان در تهران با عمر بنای بین یک تا ۸ سال را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این خبر که از دو هفته دیگر ثبت‌نام برای واحدهای طرح جهش مسکن آغاز می‌شود، گفت: برای حدود ۴ میلیون واحد تامین ...

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: از دیروز تاکنون بیش از ۷۷ هزار متقاضی مسکن در طرح جهش تولید مسکن ثبت نام کرده‌اند.

نظر خود را ثبت کنید