۱۲.۳ درصد جمعیت بیش از ۹۰ هزار نفری گناباد را سالمندان تشکیل می‌دهند و این شهرستان دومین شهر سالمند کشور به‌شمار می‌رود؛ این درحالی است که ۱۸ سال است مردم روستای دیسفان شاهد تولد در این روستا نبوده‌اند.

۱۲.۳۰ درصد جمعیت بیش از ۹۰ هزار نفری گناباد را سالمندان تشکیل می‌دهند و این شهرستان دومین شهرستان سالمند کشور به‌شمار می‌رود.

رضا پاسبان؛ دهیار روستای دیسفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: روستای دیسفان یکی از روستاهایی است که تمامی جمعیت آن افراد مسن هستند و جوانان روستا برای کار به شهرهای اطراف مهاجرت کرده‌اند.

وی ادامه داد: به‌دلیل مهاجرت و نبود جوانان در روستا دیگر تولدی در این روستا صورت نگرفته و حدود ۱۸ سال است که مردم شاهد تولدی در روستای دیسفان نبوده‌اند و دلیل اصلی این مهم نیز مهاجرت افراد است.

دهیار دیسفان خاطرنشان کرد: اگر شغل برای جوانان مهیا شود و زیرساخت‌های لازم وجود داشته باشد، دیگر جوانان از روستا نمی‌روند و تعداد زاد ولد نیز افزایش می‌یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۱:۳۹ ,۰۹ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بنا بر آمار منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، درحالی اغلب موالید بهار سال گذشته (۹۹)، از مادران ۲۵ تا ۲۹ ساله متولد شده‌ بودند که بیشتر موالید ...

دانشمندان آمریکایی در تحقیقات خود دریافتند شیر مادر می‌تواند ویروس کرونا را غیرفعال کند.

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری تمام اعضای یک باند کلاهبرداری با وعده فروش نوزاد با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان در فضای مجازی خبر داد.

دانشمندان چینی یک رحم مصنوعی ایجاد کرده اند که با کمک یک پرستار جنین روباتیک مبتنی بر هوش مصنوعی به نظارت بر رشد جنین‌ پرداخته و جریان دی اکسید ...

نظر خود را ثبت کنید