جک دورسی، مدیرعامل توئیتر از سمت خود کناره‌گیری کرد و پاراگ آگراوال، مدیر فناوری این شرکت بر کرسی او نشست.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: با انتشار این خبر، ارزش سهام توئیتر حدود ده درصد افزایش یافت اما در نهایت با ۲.۷ درصد کاهش در پایان معاملات روز بسته شد.

آگراوال ده سال سابقه فعالیت در توئیتر دارد و به نظر می‌رسد مدیریت او نشانه استراتژی جدید این شرکت برای دو برابر کردن درآمد سالانه این شبکه اجتماعی تا سال ۲۰۲۳ است.

دورسی در سال ۲۰۰۶ یکی از مؤسسان توئیتر و همزمان مدیرعامل شرکت اسکوئر هم بود که با راه‌اندازی انواع تولید محتوا از طریق خبرنامه یا مکالمات صوتی، توئیتر را ترک می‌کند.

دورسی تا زمان پایان موعد حضورش در  نشست سالانه سهامداران در سال ۲۰۲۲ در هیئت‌مدیره توئیتر حضور خواهد داشت.

او در ایمیلی که به کارمندان توئیتر ارسال کرده، با اشاره به اینکه کناره‌گیری از مدیرعاملی تصمیم خودش بوده، نوشته است: واقعاً ناراحت و درعین‌حال خوشحالم. شرکت‌های زیادی نیستند که به این سطح برسند.

توئیتر در دوران مدیرعاملی دورسی سرویس خبرنامه ایمیلی Revue را خرید و سرویس Spaces را راه‌اندازی کرد.

گفتنی است، ارزش سهام توئیتر در ماه‌های گذشته کاهش یافته بود و فشارها بر جک دورسی برای پایان دادن به فعالیتش افزایش یافته بود.

5965

۱۵:۵۲ ,۰۹ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزیر ارتباطات گفت: شش وزیر و دو نماینده مجلس به کارگروه تعیین مصادیق درخواست رفع فیلتر توئیتر را دادند اما تاکنون دبیرخانه کارگروه، این مسئله ...

توئیتر امکان ارسال توئیت به استوری اینستاگرام را برای کاربران iOS فعال کرد.

وکلای دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق آمریکا، برای بازگرداندن وی به توئیتر به حضور طالبان در این شبکه اجتماعی متوسل شدند و اعلام کردند چطور ...

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی بر ارائه راهکاری برای رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌هایی مانند توئیتر تأکید کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی