جک دورسی، مدیرعامل توئیتر از سمت خود کناره‌گیری کرد و پاراگ آگراوال، مدیر فناوری این شرکت بر کرسی او نشست.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: با انتشار این خبر، ارزش سهام توئیتر حدود ده درصد افزایش یافت اما در نهایت با ۲.۷ درصد کاهش در پایان معاملات روز بسته شد.

آگراوال ده سال سابقه فعالیت در توئیتر دارد و به نظر می‌رسد مدیریت او نشانه استراتژی جدید این شرکت برای دو برابر کردن درآمد سالانه این شبکه اجتماعی تا سال ۲۰۲۳ است.

دورسی در سال ۲۰۰۶ یکی از مؤسسان توئیتر و همزمان مدیرعامل شرکت اسکوئر هم بود که با راه‌اندازی انواع تولید محتوا از طریق خبرنامه یا مکالمات صوتی، توئیتر را ترک می‌کند.

دورسی تا زمان پایان موعد حضورش در  نشست سالانه سهامداران در سال ۲۰۲۲ در هیئت‌مدیره توئیتر حضور خواهد داشت.

او در ایمیلی که به کارمندان توئیتر ارسال کرده، با اشاره به اینکه کناره‌گیری از مدیرعاملی تصمیم خودش بوده، نوشته است: واقعاً ناراحت و درعین‌حال خوشحالم. شرکت‌های زیادی نیستند که به این سطح برسند.

توئیتر در دوران مدیرعاملی دورسی سرویس خبرنامه ایمیلی Revue را خرید و سرویس Spaces را راه‌اندازی کرد.

گفتنی است، ارزش سهام توئیتر در ماه‌های گذشته کاهش یافته بود و فشارها بر جک دورسی برای پایان دادن به فعالیتش افزایش یافته بود.

5965

۱۵:۵۲ ,۰۹ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


توییتر این روزها در حال تست قابلیتی جدید برای پلتفرم خود است که امکان اعلام مخالفت یا موافقت برای ریپلای‌ها یا ریتوییت‌ها را برای کاربران ...

جک دورسی، مدیرعامل توییتر در آخرین اظهارات خود با اشاره به قابلیت ادغام بیت‌کوین با خدمات مختلف توییتر، درباره بیت‌کوین و نقش آن در آینده ...

یک سال پس از اقدام برخی شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توئیتر و یوتیوب در مسدود کردن حساب‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، سؤالات ...

ترامپ از فردا دوشنبه و هم زمان با تعطیلات «روز رئیس جمهور» در آمریکا به شبکه‌های اجتماعی باز می‌گردد.

نظر خود را ثبت کنید