رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به ارجاع طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های داخلی به مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: قانون‌گذاری در حوزه فضای مجازی با در نظر گرفتن مطالبات مردم اثربخش خواهد بود.

قرن نو - گروه فناوری اطلاعات: محمدباقر قالیباف در حساب کابری خود در توئیتر نوشت: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع شد تا ابعاد گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیرساختی آن با بررسی‌های کارشناسی بیشتر اصلاح شود.

او افزود: قانون‌گذاری در حوزه فضای مجازی با در نظر گرفتن مطالبات مردم، منافع صاحبان کسب‌ و کار و اجماع نخبگانی اثربخش خواهد بود..

گفتنی است، عصر روز گذشته، اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران به اتفاق آرا و با ۱۲ رای موافق به ارجاع این طرح به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی براساس ماده ۱۴۲ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به مدت ۱۰ روز به منظور بررسی بیشتر طرح و تطبیق و تلفیق آن با پیشنهادات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رای دادند.

۱۰:۵۹ ,۱۰ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سال 1400 تفاوتی با سال‌های دیگر نداشت و برخی نمایندگان سوژه داغی برای رسانه‌ها و فضای مجازی شدند؛ نمایندگانی که گاهی حرف‌هایشان صدر اخبار ...

اینستاگرام با افزودن قابلیت مولتی تسکینگ یا انجام همزمان چند کار، به کاربران این شبکه اجتماعی اجازه می‌دهد همزمان با مرور فید، چت کنند.

وزیر ارتباطات دولت دوازدهم به سخنان نماینده مجلس که از موافقت دولت با طرح صیانت خبر داده بود، واکنش نشان داد.

سرویس گوگل این امکان را به شما می‌دهد تا تصمیم بگیرید پس از غیرفعال شدن حساب شما، چه اتفاقی برای اطلاعات ذخیره‌شده در گوگل بیفتد.

نماینده سابق مجلس گفت: نمایندگان مطمئن باشد پیگیری مجدد طرح صیانت از فضای مجازی با واکنش منفی مردم روبه‌رو خواهد شد و نتیجه‌ای از این طرح ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی