ایلنا نوشت: رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از وضعیت ناپایدار جوی در ۳۰ استان کشور طی روزهای چهارشنبه تا جمعه خبر داد.

احمد شیرانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی از امروز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۹/۱۰ تا پایان روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۹/۱۲ وضعیت ناپایدار جوی شامل بارش برف و کولاک، باران و مه شدید، وزش شدید باد در جاده‌های اکثر قسمت‌های کشور  شامل استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، تهران، البرز، قم، چهارمحال و بختیاری، قزوین، اردبیل، غرب کردستان، مرکزی، همدان، ارتفاعات گیلان و مازندران، گلستان، لرستان، شمال و غرب اصفهان، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، کرمان، خوزستان، سمنان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، کردستان، یزد، فارس، هرمزگان و ایلام پیش بینی شده است وضعیت متفاوت و خاصی را برای سفرهای بین شهری ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه هموطنانی که نیاز به سفر ضروری دارند برای تردد به این استانها باید آمادگی لازم برای رانندگی در شرایط بارندگی را داشته باشند، گفت: وزش باد شدید و بروز پدیده مه در جاده‌ها بر میدان دید رانندگان تاثیر منفی گذاشته و باعث کاهش دید می‌شود. در این وضعیت ضمن کاهش سرعت در رانندگی باید چراغ روشن در حین تردد به منظور دیده شدن و پیشگیری از تصادف رانندگی کرد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: کاهش شدید دما موجب بروز لغزندگی در جاده های کوهستانی می‌شود و رانندگی بدون در نظر گرفتن سرعت مطمئنه احتمال واژگونی و تصادفات جلو به عقب را افزایش می دهد.

سرهنگ شیرانی به رانندگان توصیه کرد: در ایام بارندگی مشابه در هفته های گذشته متاسفانه عدم رعایت احتیاط برخی از رانندگان بویژه برخی از رانندگان اتوبوس‌های مسافربری حوادثی را رقم زد که می توانست با کمی دقت و  رعایت مقررات رانندگی در شرایط بارندگی از آنها پیشگیری کرد. رانندگان بخصوص در بخش حمل کالا، بار و مسافر در این شرایط لازم است مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده ها، رعایت احتیاط بیشتر و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: اطمینان از آماده به کار بودن خودرو در این شرایط، سالم بودن برف پاک کن خودرو، داشتن زنجیر چرخ و سالم بودن سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر در این شرایط بسیار ضروری است. همچنین در این ایام حذف سفرهای غیرضروری و رعایت کامل قوانین و مقررات رانندگی برای شهروندان توصیه می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۱:۴۰ ,۱۰ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر روی عدد ۷۴ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران در پنجمین روز نوروز قابل قبول است.

هواشناسی پیش‌بینی کرده که از امروز تا سه‌شنبه ارتفاع موج تا ۳ متر برسد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از فردا (۱۰ فروردین‌ماه) در برخی مناطق کشور گاهی رعد و برق و وزش باد شدید، بارش پراکنده ...

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران و مخاطرات وضع هوا از افزایش ابر و بارش پراکنده و رعد و برق در نواحی شمال غرب و غرب کشور طی بعداز ظهر امروز ...

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: پنجشنبه(۱۱ فروردین ماه) در برخی مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی