آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد طی بهار امسال و در قیاس با بهار سال گذشته، ازدواج مردان و زنان ۳۰ تا ۳۹ ساله که بخش اعظمی از آنها را جوانان دهه شصت تشکیل می‌دهند با ۲۴.۷ درصد رشد مواجه بوده است.

بنابر آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، در بهار امسال مجموعا ۷۰ هزار و ۲۳۲ مرد و زن ۳۰ تا ۳۹ ساله با رشد ۲۴.۷ درصدی در قیاس با آمار مشابه خود در بهار ۹۹ روانه خانه بخت شده‌اند.

در بهار سال جاری ۴۴ هزار و ۱۶۳ مرد و ۲۶ هزار و ۶۹ زن ۳۰ تا ۳۹ ساله به ترتیب با رشد ۲۶.۵ و ۲۱.۸ درصدی در قیاس با آمار مشابه خود در بهار سال قبل ازدواج کرده‌اند و در واقع سهم مردان دهه شصتی‌ از این ازدواج‌ها بیشتر از زنان بوده است.

همچنین درحالی طی چهار سال اخیر (۹۶ تا ۹۹) بیشترین آمار ازدواج مردان و زنان ۳۰ تا ۳۹ ساله که اغلب آنها جوانان دهه شصتی هستند، مربوط به سال ۹۹ می‌شود که در  بهار امسال ۱۳ هزار و ۹۳۱ رویداد ازدواج در این رده سنی بیشتر از بهار ۹۹ ثبت شده و امید می‌رود این روند افزایشی در ۹ ماهه باقی سال ۱۴۰۰ نیز ادامه یابد. 

دراین میان از سال ۹۶ تا کنون سهم پسران ۳۰ تا ۳۹ ساله از ازدواج‌های این گروه سنی که بخش اعظمی از آنها را جوانان دهه شصت تشکیل می‌دهند، همواره بیشتر از دختران بوده است.

رشد ۲۴ درصدی «ازدواج» دهه شصتی‌ها در بهار ۱۴۰۰

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۴:۴۱ ,۱۰ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


تریسی 52 ساله و دیو گاگنون 60 ساله هم زمان هم به صورت واقعی ازدواج کرده و هم در دنیای متاورس{عالم مجازی} با هم ازدواج کردند.

حجت‌الاسلام احمد احمدی‌تبار، با بیان اینکه بیشتر فقها نکاح معاطاتی را قبول ندارند و قائل به توقیفی بودن لفظ نکاح هستند، گفت: می‌توانیم نکاح ...

کابینه مصر ‌با قانون ممنوعیت ازدواج کوکان و افراد زیر ۱۸ سال موافقت کرد.

براساس آمار، میانگین سن طلاق برای زنان در کل کشور حدود ۳۳ سال است اما به شکل جزئی‌تر باید گفت میانگین سن طلاق در متولدان دهه ۵۰ حدود ۳۱ سال ...

همه سازمان‌ها و نهادها در به تاخیر افتادن ازدواج جوانان مقصرند؛ مثل وزارتخانه آموزش و پرورش که مسئله ازدواج آسان و دوری از تجمل‌گرایی را ...

نظر خود را ثبت کنید