عضو سابق تیم ملی جودوی ایران دو سال در ترکیب آذربایجان حضور داشت.

قرن نو-گروه ورزشی: روابط عمومی فدراسیون جودو نوشت: آرش آقایی دارنده چندین مدال رنگارنگ در مسابقات جودو قهرمانی کشور و مدال برنز مسابقات جوانان جودو قهرمانی آسیا، بنا به دلایلی نزدیک به دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مسابقه داد، اما سرانجام صبح امروز چهارشنبه ۱۰ آذرماه ۱۴۰۰ با حضور در فدراسیون جودو و دیداری که با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشت، تصمیم گرفت تا از این پس زیر پرچم کشورمان و برای تیم ملی جودومسابقه دهد. 

آرش آقایی در این باره گفت: بنا به مشکلاتی که برای من در آن مقطع پیش آمده بود، ناچار شدم به مدت دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مبارزه کنم. اما سرانجام تصمیم گرفتم برای آینده خود برنامه ریزی دقیق تری کنم. امروز (چهارشنبه) صحبت های خوبی با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشتم و توافقات خوبی نیز صورت گرفت.

وی در ادامه افزود: طبق توافقاتی که با ریاست فدراسیون داشتیم از امروز در خدمت تیم ملی جودو کشورمان خواهم بود و در مسابقات بین المللی با لباس تیم ملی جودو ایران و زیر پرچم سه رنگ کشورعزیزمان مبارزه خواهم کرد.  

لازم به ذکر است که فدراسیون جهانی جودو در حال حاضر عضویت کشورمان را به حالت تعلیق در آورده است و تیم ملی جودو ایران نمی تواند در رقابت های بین المللی حضور داشته باشد.

۱۸:۲۲ ,۱۰ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وحید نوری جودوکار تیم ملی ایران در پارالمپیک توکیو موفق به کسب مدال طلا شد.

جودو ایران که با دو نماینده در پارالمپیک شرکت کرده بود توسط هر دو ورزشکار خود به مدال طلا رسید.

فدراسیون جودو به دلیل پرونده مربوط به عدم مصاف جودوکاران ایران با ورزشکاران رژیم اشغالگر با محرومیت 4 ساله مواجه شده است.

جودوکار فرانسوی به شدت از سوی همسرش مورد حمله قرار گرفت.

نظر خود را ثبت کنید