این طور که شنیده می‌شود، کابینه سیزدهم با تغییراتی همراه خواهد بود. یک کانال تلگرامی امروز از رفتنی بودن رستم قاسمی خبر داده است.

زمزمه ایجاد تغییرات در دولت مدتی است که شروع شده، البته این موضوع تازگی ندارد و همواره و در همه دولت‌ها چنین حرف‌هایی مطرح بوده است. بعضا ثابت شده که مساله از حاشیه و شایعه فراتر نمی‌رود و بعضا هم گمانه‌زنی‌ها درست از آب درآمده و فرد مورد نظر رفتنی شده است.

حالا اما حرف از کابینه ابراهیم رئیسی است. چندی قبل برخی با اشاره به شایعاتی که درباره اختلاف رئیسی و خاندوزی مطرح شده بود، وزیر اقتصاد را اولین گزینه رفتنی از دولت دانسته بودند. مشخصا روزنامه اصلاح طلب شرق خاندوزی را «اولین اخراجی» خوانده بود.

حالا اما کانال تلگرامی «عصر ما» یک گمانه جدید را مطرح کرده و از رستم قاسمی می‌گوید. در این گزارش آمده است: رستم قاسمی اگرچه خود را در قد و قواره ریاست جمهوری می‌دید اما به وزارت رسید. به کمتر از وزارت نفت هم راضی نبود و قدری طول کشید تا متوجه شود وزارت مسکن و شهرسازی را به او داده‌اند؛ موقعیتی که انگار برایش ماندنی نیست.

طبق اطلاع خبرنگار «عصر ما» او رفتنی است و احتمالا تا همین چند ماه مانده به نوروز وزارتخانه را تحویل خواهد داد. دلیلش هم گویا بیماری سختی است که یکباره از راه رسیده و امکان ادامه فعالیت اجرایی آن هم در اندازه وزارت را از او گرفته است.

خداحافظی رستم قاسمی دیر یا روز قطعی شده، رسانه‌ای و اجرایی می‌شود اما حرف این است که جایگزین او در دولت رئیسی کیست؟!

شنیده‌ها حاکی از آن است که #رئیسی #سعید_محمد را برای این کار در نظر گرفته است! تصمیمی که اگر مخالفت‌های گسترده بخشی از اصولگرایان با محمد را در نظر داشته‌ باشیم بسیار عجیب و قابل تامل به نظر خواهد رسید.

 انتخاب او با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود و باید دید که رئیسی واقعا ریسک کرده و از چنین موقعیتی برای خود یک چالش جدید می‌سازد یا خیر؟

منبع: سایت فردا

۰۸:۵۲ ,۱۱ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کابینه دولت سیزدهم که به بهارستان رسید، بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس آغاز شد اما سوالات متعددی را با خود به همراه داشت ...

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تمام موانع برای ثبت‌نام مجردان برداشته شده و متقاضیان بالای 18 سال سن می‌توانند در سامانه نام‌نویسی کنند.

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه دولت خط قرمزی برای مبارزه با فساد ندارد، گفت: وزیر راه و شهرسازی به خاطر مشکل جسمی و عمل پزشکی سر کار ...

دولتی که وعده تشکیل گشت ارشاد مدیران برای برخورد با تخلفات را داد بود، در یک‌سالگی خود با برخی حواشی مربوط به فساد و پرونده‌های اقتصادی در ...

دولت سیزدهم برای تحقق وعده مبارزه با مفاسد اقتصادی از درون قوه مجریه برخی تغییرات ملموس در شیوه‌ها و سازوکارهای نظارتی نهاد ریاست‌جمهوری ...

نظر خود را ثبت کنید