مجلس هند طی لایحه‌ای استفاده از تمام ارزهای مجازی را در هند ممنوع کرد و از برنامه خود برای تامین زیرساخت‌های انتشار یک ارز دیجیتال خبر داد که برخلاف پیش‌بینی‌ها انتشار این اخبار نوسانات چندانی را در بازار رمزارزها ایجاد نکرد.

قرن نو _ گروه اقتصادی: در نتیجه آن می‌توان گفت که رفتار جامعه افرادی که در حال استفاده از ارزهای دیجیتال هستند خیلی هوشمندانه تر شده است و این افراد متوجه شده اند که یکی از مشخصه های اصلی و یکی از مزیت های بازار ارزهای دیجیتال این است که غیر متمرکز است و زیرنظر نهاد و یا کشوری فعالیت نمی کند.

حال اما ممکن است این سوال پیش آید که چرا قانون گذاری چین و ممنوعیت ارزهای دیجیتال در این کشور قیمت ارزهای دیجیتال را با نوسانات چشمگیری مواجه می کند؛ امید ساعی کارشناس ارزهای دیجیتال در پاسخ به این پرسش گفت: باید گفت که چین تاکنون چندین مرتبه اعلام کرده است که ارزهای دیجیتال ممنوع است و برای آخرین بار در اوایل اردیبهشت ماه بود که قوانین سختی را در مقابل ارزهای دیجیتال وضع کرد و به طور کلی هرگونه خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال و خرید و فروش و انتشار اخبار در این خصوص را ممنوع کرد و تنها چیزی که در حال حاضر در چین ممنوع نیست نگهداری ارز دیجیتال است.

وی در ادامه گفت: هند یک دولتی بود که زیاد در زمینه رمزارزها اتفاقات خاصی را رقم نمی زد و اما چین به این دلیل مهم بوده است که مرکز تمام ماینر های جهان بوده است و می توان گفت که اکثریت ماینر ها در این کشور بودند و زمانی که دولت چین فعالیت ماینرها را ممنوع کرد این ماینرها خاموش شدند و از مرز چین خارج شدند و زمانی که ماینرها خاموش شوند سختی شبکه پایین می آید و امنیت شبکه نیز تحت تاثیر قرار میگیرد و در نتیجه قیمت ارزهای دیجیتال ریزشی می شود.

ساعی در ادامه افزود: در این بین اما هند ماینرهای مهمی را در اختیار نداشت و روابط آن نیز محدود بود و در نتیجه زمانی که هند ارزهای دیجیتال را محدود کرد اتفاق خاصی در بازار رخ نداد چراکه سرمایه گذاران نیز می دانستند که هند کشوری نیست که بخواهد ممنوعیت آن بر روی بازار اثر گذارد.

این کارشناس ارزهای دیجیتال در ادامه افزود: به طور کلی اما خبرهای منفی مانند ممنوعیت، جنگ و کرونا باعث می شود که واکنش مردم به بازارهای مالی جهانی از روی ترس باشد؛ مردم در چنین مواقعی دوست دارند دارایی های پرریسک خود را مانند ارزهای دیجیتال و سهام را بفروشند و از بازارخارج شوند و سپس بر روی طلا سرمایه گذاری کنند چراکه سرمایه گذاری بر روی طلا در بین تمام مردم دنیا سرمایه گذاری سنتی و امن است.

وی در آخر گفت: در حال حاضر تمام نگاه ها بر روی آمریکا است چراکه ساعت معاملات در بازار ارزهای دیجیتال به سمت ایالات متحده آمریکا چرخیده است و این درصورتی است که در گذشته روند آن به سمت چین بود و معاملات با ساعت چین صورت می گرفت و حال امریکا در تلاش است تا قوانینی را بر بازار رمزارزها تصویب کند و بیشتر به سمت اخذ مالیات تمایل دارد.

 

۲۱:۳۰ ,۱۱ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


قیمت دلار همچنان در ریل نوسان قرار دارد و مردم برای سرمایه گذاری در این بازار بهتر است بسیار کارشناسانه و موشکافانه برخورد کنند.

در روزی که برای نخستین بار ارزش اتریوم از ۱۷۰۰ دلار نیز عبور کرد، بیشتر ارزهای دیجیتالی به روند صعودی خود ادامه دادند. ارزش بیتکوین از ابتدای ...

طی مانوری هماهنگ با سراسر کشور، برق مراکز غیرقانونی استخراج ارز دیجیتال و انشعاب‌های غیرمجاز مورد استفاده تابلوهای تبلیغاتی در تهران قطع ...

با وجود گمانه زنی‌های منفی این هفته، بیت‌کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری بلند مدت جذب کردند. این هفته بالا و پایین‌های زیادی برای طرفداران رمزارز‌ها ...

رصد بازارهای مالی در بهار 1400 حاکی از آن است که نوسانات قیمتی این بازار در اولین فصل سال جاری روند رفت و برگشتی پیدا کرده است و تغییرات محسوسی ...

نظر خود را ثبت کنید