نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه نمایندگان با هیات وزیران، گفت:جلسه خوبی بود و در خصوص وضعیت مهم‌ترین مسائل کشور، به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی بحث و تبادل نظر شد.

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی امروز درخصوص جلسه هیأت دولت با نمایندگان مجلس اظهار داشت: جلسات به این شکل در گذشته هم برگزار شده اما حُسن این جلسه این بود که با کل هیأت وزیران بود.

وی ادامه داد: حدود نیمی از جلسه غیرعلنی بود اما در کل جلسه خوبی بود و در خصوص وضعیت مسائل کشور، موضوعات اقتصادی، وضعیت برنامه‌ریزی شده برای برون‌رفت کشور از شرایط سخت فعلی و خصوصاً تحریم، معیشت مردم، مشکلات اقتصادی و...بحث شد همچنین درخصوص آن‌ها جمع‌بندی و تبادل نظرات خوبی انجام شد.

ابوترابی با بیان اینکه در این جلسه در خصوص اقدامات آینده دولت نیز صحبت شد، توضیح داد: همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این جلسه صحبت کرد و اعضای کمیسیون اقتصادی نظرات خود را مطرح کردند، وزیر نفت نیز گزارشات خوب و امیدوار کننده‌ای ارائه داد.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این مدت کوتاه، اقدامات خوبی در زمینه‌های انضباط مالی و عدم استقراض از بانک مرکزی انجام شده است؛ استقراض از بانک مرکزی به این معنا است که حقوق از بانک مرکزی دریافت شود و در نتیجه آن محرومان، محروم‌تر شوند؛ دولت در این راستا با انضباط مالی این کار را مدیریت کرده که کاری سخت و بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه اوراق قرضی از دولت قبل باقی مانده است، گفت: دولت سیزدهم در حال پرداخت این بدهی است که کاری بزرگ است.

ابوترابی با اشاره به توافق‌های ایران با سایر کشورها تأکید کرد: توافقات انجام شده نشان دهنده این است که در دولت قبلFATF و برجام بهانه بود و این دولت با نگاه به همسایه‌ها، روابط عزتمندانه و احترام متقابل به تمام کشورها کار را به خوبی آغاز کرده و پیمان شانگهای نیز در همین راستا اقدام خوبی بود.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسیر امیدوار کننده‌ای پیش رو داریم خاطرنشان کرد: نیاز است که به دولت زمان داده شود؛ در ۸ سال گذشته کشور نابود شد و نیاز است حدأقل ۸ ماه به دولت زمان داده شود.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۰:۴۹ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده مردم درود و ازنا در مجلس گفت: جوان‌گرایی در انتصاب مدیران به ویژه در سطوح عالی منوط به داشتن دانش، تجربه و کارنامه موفق مدیریتی مرتبط ...

عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر ۵۱ نماینده به وزیر ارتباطات درباره ضرورت تغییر وضعیت استخدامی ایثارگران و تذکر به رئیس جمهور درباره لزوم تسریع در ...

رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که مهم‌ترین دستاوردی که دولت دنبال کرده مسئله خنثی کردن تحریم‌ها است، گفت: رفع تحریم‌ها در یک حرکت عزتمندانه ...

جعفر قادری معتقد است با توجه به اینکه اقتصاد ایران، دیگر توان حمل بار سنگین توزیع ارز ترجیحی را ندارد، هیچ راهی به جز حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی پیش ...

نظر خود را ثبت کنید