امام جمعه موقت اصفهان گفت: خواسته کشاورزان مشروع و به‌حق است و امیدواریم حق کشاورزان هرچه زودتر محقق شود.

حجت‌الاسلام سیدمجتبی میردامادی در خطبه‌های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته اصفهان با تاکید بر اینکه اهمیت نماز جمعه بر هیچکس پوشیده نیست، اظهار کرد: در این زمینه روایتی داریم که تاکید می‌کند کارفرمایان باید اجازه شرکت در نماز جمعه را به کارگران خود بدهند.

وی با اشاره به حدیث دیگری در باب اهمیت حضور در نماز جمعه ابراز داشت: در حدیث دیگری تاکید شده است که هرکس سه جمعه متوالی بدون عذر موجه نماز جمعه را ترک کند، نام او به عنوان منافق ثبت می‌شود.

نیروی دریایی امروز جرأت تجاوز را از دشمن گرفته است

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به روز نیروی دریایی نیز اضافه کرد: نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس نقش بسزایی را داشته است، این نیرو در روزهای اول جنگ پیروزی را رقم زد و دشمن را به زانو درآورد و نیروی دریایی عراق را نابود کرد.

وی با تاکید بر اینکه نیروی دریایی امروز جرأت تجاوز را از دشمن گرفته است، ادامه داد: نیروی دریایی را نخبگان کشور اداره می‌کنند و این نیرو از مفاخر نیروهای نظامی است.

کشاورزان طلبکار هستند

حجت الاسلام میردامادی با اشاره به مطالبات کشاورزان که طی چند هفته اخیر اوج گرفته است، تصریح کرد: خواسته کشاورزان مشروع و بحق است، کشاورزان طلبکار هستند و در دولت‌های قبل به خواسته‌های مسالمت‌آمیز و منطقی آنها رسیدگی نشده است.

وی افزود: باید توجه داشت که کشاورزان شاید نان برای خوردن نداشته باشند، برای حل این مشکلات رئیس جمهور جلساتی با نمایندگان اصفهان و ستاد احیای زاینده رود داشته است و امیدواریم هر چه زودتر تأثیرات آن را ببینیم.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه وضعیت کنونی کشاورزان غم بزرگی است، گفت: امیدواریم حق کشاورزان هرچه زودتر محقق شود؛ همه آرزو دارند این مشکل حل شود اما از سوی دیگر نباید فراموش کنیم که آب نیست و به نظر می‌رسد حل این مشکل به دست خداست.

وی تاکید کرد: ما نمی‌گوییم مسئولان دست روی دست بگذارند اما بر اساس آیات قرآن و عمل به آن نیز می‌تواند به خوبی راهگشا باشد.

اختلاف و دشمنی میان قشرهای مختلف بلایی برای جامعه است

حجت الاسلام میردامادی با بیان اینکه دشمن دیگر به دنبال جنگ نظامی نیست و جنگ اقتصادی را در دستور کار دارد، ادامه داد: ایران در زمینه نظامی بسیار خوب تقویت شده و دشمن می‌داند که نمی‌تواند در این زمینه چپ به کشور نگاه کند.

وی بروز اختلاف و دشمنی میان قشرهای مختلف را بلایی برای جامعه دانست و گفت: همه باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم و راه دیگری را نرویم.

امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: نیروی انتظامی عاشقانه جلوی کسانی که قصد دارند آشوب راه بیاندازند را گرفته و اجازه نمی‌دهد کسی امنیت کشور را به خطر بیندازد و از این نیروهایی که خالصانه به فکر مردم و نظام هستند قدردانی می‌کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

۱۴:۲۵ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان با اشاره به اینکه ما همراه با کشاورزان هستیم،گفت: معتقدم در شرایط فعلی باید خسارت کشاورزان به‌صورت بلاعوض ...

امام جمعه تبریز با بیان اینکه تنش آبی یک ابر چالش چند وجهی است، گفت: مشکل کم‌آبی یک موضوع ملی است و نباید صرفا با نگاه منطقه‌ای و استانی به ...

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه عزیزان ما در جمعه قبل تجمع کردند و همه‌ متوجه کمبود آب شدند، گفت: اما طبیعی است ادامه دادن کار برای منافقان و ...

امام جمعه مشهد گفت: جریان فریب رسانه‌ای تلاش می‌کند مطالبات به حق مردم را به جریان‌های ساختارشکنانه تبدیل کند.

نظر خود را ثبت کنید