نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: مذاکرات وین با این هدف است که به کشورهای اروپایی ثابت شود آنان پایبند به تعهداتشان نیستند.

آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن روز دانشجو انتظار آن است که به عنوان آینده سازان جامعه حضور اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خود را با ویژگی‌های حرکت دانشجویی در جامعه اسلامی ادامه و استمرار دهند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: ارزشمند بودن حرکت دانشجویی به گونه‌ای است که این قشر حتی در زمان انقلاب نیز با حضور در صدر فعالیت‌های اجتماعی نقش ویژه ای در به ثمر رسیدن انقلاب داشتند و حضور خیل عظیم دانشجویان در عرصه‌های انقلابی همراه با شعار اسلامی گرایی بود که به ثمر نشست.

آیت الله لطف الله دژکام در ادامه تصریح کرد: آرمان‌هایی در جامعه اسلامی تدوین شده است که از دسترس عامه مردم خارج بوده و یکی از اهدافی که موجب تدوین آرمان‌ها شده آن است که مسیر حرکت و هدف فعالیت‌های اجتماعی برای مردم مشخص باشد.

لزوم مطالبه گری دانشجویان

وی ادامه داد: مطالبه گری یکی دیگر از ویژگی‌های دانشجویان است و این قشر جامعه باید با توجه به آرمان‌ها و ارزش‌ها نسبت به مطالبه گری از مسئولان اقدام کنند این در حالی است که دانشجویان باید با تقسیم وظایف نسبت به مطالبه گری به صورت تخصصی اقدام کرد.

به گفته این مقام مسئول دانشجویان باید دانشمند باشند زیرا این افراد چشم و چراغ جامعه بوده و نتایج مطالعات این افراد باید در جامعه مورد بررسی و عملیاتی شدن قرار بگیرد

نماینده ولی فقیه در استان فارس در خصوص مسائل تبلیغی نیز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد: همانگونه که رهبری اشاره داشته‌اند فعالیت‌های تبلیغی باید براساس فعالیت‌های مردمی و براساس نیاز مردم باشد و مسئله تبلیغ مسائل اسلامی باید در اختیار مردم باشد.

وی در خصوص مذاکرات وین نیز تاکید کرد: براساس اطلاعیه‌ای که دولت منتشر کرده است ایران به تمامی تعهدات خود پایبند بوده‌اند اما مذاکرات در دور جدید براین اساس است که از دولت‌های اروپایی این پرسش مطرح شود که چرا به تعهدات خود پایبند نبودند.

منبع: خبرگزاری مهر

۱۴:۳۳ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


امام جمعه مشهد گفت: تحقق عدالت در کشور از طریق مبارزه با فساد و تبعیض و با همکاری قوای سه‌گانه قابل دستیابی است وگرنه تمام حرکت‌ها در این زمینه ...

امام جمعه دزفول با انتقاد از بدحجابی برخی بانوان در فروشگاه‌های بزرگ این شهر ضمن تذکر به مدیران این فروشگاه‌ها ...

امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم هوشمندی وزارت امور خارجه ایران، گفت: نباید اشتباهات گذشته در مذاکرات برجام تکرار شود.

امام جمعه اردبیل گفت: قال رسول الله: ضغطه القبر للمومن کفاره لما کان مته من تضییع النعم (فشار قبر برای مومن کفاره ضایع کردن نعمت هاست) یعنی هرگونه ...

نظر خود را ثبت کنید