نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: مذاکرات وین با این هدف است که به کشورهای اروپایی ثابت شود آنان پایبند به تعهداتشان نیستند.

آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن روز دانشجو انتظار آن است که به عنوان آینده سازان جامعه حضور اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خود را با ویژگی‌های حرکت دانشجویی در جامعه اسلامی ادامه و استمرار دهند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: ارزشمند بودن حرکت دانشجویی به گونه‌ای است که این قشر حتی در زمان انقلاب نیز با حضور در صدر فعالیت‌های اجتماعی نقش ویژه ای در به ثمر رسیدن انقلاب داشتند و حضور خیل عظیم دانشجویان در عرصه‌های انقلابی همراه با شعار اسلامی گرایی بود که به ثمر نشست.

آیت الله لطف الله دژکام در ادامه تصریح کرد: آرمان‌هایی در جامعه اسلامی تدوین شده است که از دسترس عامه مردم خارج بوده و یکی از اهدافی که موجب تدوین آرمان‌ها شده آن است که مسیر حرکت و هدف فعالیت‌های اجتماعی برای مردم مشخص باشد.

لزوم مطالبه گری دانشجویان

وی ادامه داد: مطالبه گری یکی دیگر از ویژگی‌های دانشجویان است و این قشر جامعه باید با توجه به آرمان‌ها و ارزش‌ها نسبت به مطالبه گری از مسئولان اقدام کنند این در حالی است که دانشجویان باید با تقسیم وظایف نسبت به مطالبه گری به صورت تخصصی اقدام کرد.

به گفته این مقام مسئول دانشجویان باید دانشمند باشند زیرا این افراد چشم و چراغ جامعه بوده و نتایج مطالعات این افراد باید در جامعه مورد بررسی و عملیاتی شدن قرار بگیرد

نماینده ولی فقیه در استان فارس در خصوص مسائل تبلیغی نیز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد: همانگونه که رهبری اشاره داشته‌اند فعالیت‌های تبلیغی باید براساس فعالیت‌های مردمی و براساس نیاز مردم باشد و مسئله تبلیغ مسائل اسلامی باید در اختیار مردم باشد.

وی در خصوص مذاکرات وین نیز تاکید کرد: براساس اطلاعیه‌ای که دولت منتشر کرده است ایران به تمامی تعهدات خود پایبند بوده‌اند اما مذاکرات در دور جدید براین اساس است که از دولت‌های اروپایی این پرسش مطرح شود که چرا به تعهدات خود پایبند نبودند.

منبع: خبرگزاری مهر

۱۴:۳۳ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


امام جمعه موقت یزد و عضو فقهای شورای نگهبان گفت: تیم مذاکره کننده ایران با سوءظن تمام با آمریکا و غرب مذاکره کند و مراقب باشد منافع اساسی ملت ...

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به کم آبی گفت: آنچه که باید انجام شود مدیریت واحد در حوضه آبریز زاینده رود است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه عزیزان ما در جمعه قبل تجمع کردند و همه‌ متوجه کمبود آب شدند، گفت: اما طبیعی است ادامه دادن کار برای منافقان و ...

امام جمعه رشت، با تاکید بر لزوم معرفی نجومی بگیران به جامعه، عنوان کرد: مقابله با حقوق های نجومی نباید مقطعی باشد.

نظر خود را ثبت کنید