معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: آمایش سرزمینی کشور در بخش صنعت معدن و تجارت آماده شده و تا پایان ماه آینده تهیه و ابلاغ می‌شود.

مهدی صادقی نیارکی در بیست و دومین مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن در آذربایجان شرقی با اشاره به اولویت‌های دولت سیزدهم در وزارت صمت،  اظهار داشت: طبق گزارش‌های آماری و پایش ۲۵ رشته فعالیت صنعتی، ۱۵ رشته دارای رشد مثبت در هفت ماهه سال‌جاری بوده است.

وی با تبیین شاخص های کلان صنعتی از تداوم رشد صنعتی در سه ماه ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: برای تداوم روند افزایشی تولید راه اندازی واحدهای راکد و طرحهای نیمه تمام با پیشرفت ۸۰ درصد و ارتقا ظرفیت واحدهای نیمه فعال با ظرفیت پایین، در اولویت اقدامات قرار دارد.

صادقی نیارکی با تبیین سیاست های حمایتی وزارت صمت از جامعه صنعتی کشور تصریح کرد: رشد ۴۸ درصدی ارزش صادرات در ۷ ماه سال جاری نسبت به سال گذشته نوید بخش تحقق هدفگذاری افزایش حداقل ۵ میلیارد دلاری صادرات امسال نسبت به سال ۹۹ می باشد.

معاون امور صنایع در ادامه با بیان اینکه وزارت صنعت معدن و تجارت از سال ۹۸ نهضت تعمیق ساخت داخل را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: در این طرح سهم هر استان از داخلی سازی نیاز صنایع و معادن به واردات مشخص شد که با ادامه این روند سهم استان آذربایجان شرقی بالغ بر ۸۰ میلیون دلار بود که خوشبختانه طی ۷ ماه گذشته محقق شد.

صادقی نیارکی ادامه داد: آمایش سرزمینی کشور در بخش صنعت معدن و تجارت آماده شده و تا پایان ماه آینده تهیه و ابلاغ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۴:۴۱ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


برگشت محصولات کشاورزی طی هفته های اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده در صورتی که میزان بازگشت محصولات کشاورزی نسبت به حجم صادرات آن اصلا قابل ملاحظه ...

سید روح‌اله لطیفی گفت: سهم صادرات ایران با نُه کشور عضو سازمان همکاری اسلامی (اکو) در نه‌ماهه امسال، نوزده میلیون و ۸۵۶ هزار و ۵۳۱ تُن کالا ...

برخی رانندگان کامیون از معطلی پشت مرزهای عراق خبر می‌دهند و می‌گویند این موضوع گاه و بیگاه منجر به ایجاد صف طولانی ...

مدیر دفتر ارزیابی های محیط زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اصلی ترین ایراد به پروژه خلیج فارس مربوط به آسیب زیست محیطی آن برای جنگل‌های حرا ...

نظر خود را ثبت کنید