امام جمعه گنبدکاووس گفت: خوشبختانه تیم مذاکره‌کننده ارشد کشورمان با اشرافیت تمام در‌ مذاکرات حاضر شده و به خاطر نان اقتدار و عزت خود را به دشمن نفروختند.

 حجت‌الاسلام محمود ترابی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن قدردانی از اقتدار تیم مذاکره کننده ارشد کشورمان در مذاکرات وین اظهار کرد: در این مذاکرات ایران اسلامی از موضع خوبی وارد شده و اعلام کرد تا تمام مسائل ما با کشور آمریکا حل نشود ما با این کشور بر سر میز مذاکره نخواهیم نشست.

وی تصریح کرد: همین حرکت ذلت آمریکا را‌به تصویر کشید زیرا آمریکا در وین حضور داشته ولی‌ جرات حضور در مذاکرات با ایران را نداشت.
امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اختلافات کشورهای اروپایی در مذاکرات وین خاطرنشان کرد: این‌ اختلافات درونی به نفع کشور ما بوده و ما می‌توانیم آنچه که منافع ملی ایران ایجاب می‌کند را در مذاکرات تثبیت کنیم.

* تیم مذاکره کننده ارشد کشورمان با اشرافیت کامل همه جوانب را سنجید

وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده ارشد کشورمان با اشرافیت کامل همه جوانب را سنجیده و قبل از مذاکرات اعلام کرده بودند که اگر دست نشانده‌های غربی‌ها در محل مذاکرات حاضر و تظاهرات کنند هرگز حاضر به مذاکرات نخواهند‌ شد و توانستند در این مذاکرات با اقتدار وارد شده و به‌قول معروف اقتدار خود را‌ به نانی به دشمن  نفروشند.

ترابی گفت: قرارداد مهم سه جانبه ایران ترکمنستان و آذربایجان و همچنین وضعیت درآمدهای خوب ارزی کشور سبب شد تا در مذاکرات وین ایران یک کشور از پیش شکست‌خورده و دیکته شده از طرف غرب و آمریکا نبوده و مذاکرات سازشی نباشد.

وی با اشاره به ایجاد تشنج افکار عمومی توسط عده‌ای از غربگران و نفوذی‌های دشمن در کشور بیان کرد: اینکه کشور ما با مشکل آب و یا بازنشستگان با مشکل اقتصادی روبرو هستند بحثی نیست اما دشمنان داخلی و غربگرایان در کشور می‌خواهند با این حرکات دولت ۱۰۰ روزه که با کوهی از مشکلات دولت قبل این مدیریت را عهده‌دار شده زیر سوال ببرند، این مشکلات در این دولت به‌وجود‌ نیامده بلکه مربوط به هشت تا ۱۰ سال گذشته بوده و با اینحال دولت با تمام توان سعی در رفع مشکلات‌جامعه به ویژه مردم دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۴:۴۶ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


امام جمعه موقت تهران با اشاره به کشتار مردم بی‌گناه یمن گفت: امروز هم در مصائب مردم اوکراین اندوهگین هستیم و رنج می‌بریم و هرگز از جنگ استقبال ...

حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره کیش با اشاره به موشک باران لانه جاسوسی رژیم در اربیل عراق توسط دلاورمردان رژیم ...

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه تأکید کرد: تریبون‌های نماز جمعه باید نقش امنیت‌آفرین داشته باشد و منجر به ایجاد آرامش شود. امروز دارو ...

براساس اعلام شورای سیاست‌گذاری ائمه تهران، در پایتخت، دانشگاه تهران محل برگزاری نماز عید فطر خواهد بود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی ویژه نماز عید سعید فطر در تهران را تشریح کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی