امام جمعه تبریز با بیان اینکه مذاکرات وین مذاکره برای رفع تحریم ها است، گفت: اشتباهات گذشته نباید تکرار شود و غرب باید بهای بدقولی‌اش را بپردازد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، با بیان اینکه تمام تلاش آمریکا و اروپا این است که مذاکرات وین را مذاکرات هسته‌ای جلوه دهند، اظهار داشت: ایران در مقابل عملیات روانی آمریکا محکم ایستاده است و معتقد است این مذاکرات برای رفع تحریم‌ها است.

وی افزود: در این مذاکرات باید تحریم‌ها کامل حذف و راست آزمایی شده و برای بهره‌مندی ایران از دانش صلح آمیز هسته ای به ویژه فناوری بسیار مهم غنی سازی برای مقاصد صنعتی طبق معاهده ان پی تی تسهیل و فراهم شود.

آل هاشم با بیان اینکه غرب می خواهد از این مذاکرات وین  یک سکو بسازد، گفت: اشتباهات گذشته نباید تکرار شود و غرب باید بهای بدقولی‌اش را بپردازد.

خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه مردم ایران حامی تعامل عزت‌مندانه با غرب هستند، تصریح کرد: غرب باید اطمینان دهد که تحریم‌ها لغو می شود.

وی با تاکید بر اینکه ایران برای تامین منافع ملت ایران آماده گفت و گو براساس اصل ضمانت و راست آزمایی هست، اظهار داشت: ایران هیچگاه تسلیم تحریم، فشار و تهدیدهای نظامی نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۴:۴۹ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: اقدام  شجاعانه و واکنش  صریح نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موجب ناکامی دزدان آمریکایی ...

امام جمعه شهرستان باشت در خطبه‌های نماز جمعه از دستگیری و بازداشت یک مدیرکل متخلف تشکر و قدردانی کرد.

امام جمعه گنبدکاووس گفت: خوشبختانه تیم مذاکره‌کننده ارشد کشورمان با اشرافیت تمام در‌ مذاکرات حاضر شده و به خاطر نان اقتدار و عزت خود را به ...

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه در مذاکرات دست ما خالی نیست گفت: پرقدرت از تمام خطوط قرمز و حقوق مسلم کشور دفاع خواهیم کرد.

نظر خود را ثبت کنید