دبیرکل حزب آبادگران ایران اسلامی گفت: برخی افراد در لایه‌های مختلف، چوب لای چرخ حرکت‌ مردمی دولت سید ابراهیم رییسی می‌گذارند و تاکنون نگذاشته‌اند مصوبات مجلس شورای اسلامی و دستورالعمل‌های دولت به طور کامل محقق شود.

حسن بیادی روز جمعه درباره مذاکرات هسته‌ای، گفت: مذاکره کنندگان و مسوولان ایران از ابتدای مذاکرات گفته‌اند که شروط ما رفع همه تحریم‌ها بطور یکجانبه است زیرا تمامی تعهدات برجامی را به صورت صد درصد انجام داده‌ایم و این آمریکا است که به تعهدات خود عمل نکرده و از توافق هسته‌ای خارج شده و آن معاهده را پاره و تحریم‌ها را به‌ویژه در بخش دارو و خدمات درمانی شدت داده است. رسیدگی و تمرکز بر این موارد حتما از اهداف دولت سیزدهم برای ادامه مذاکرات خواهد بود.

دبیرکل حزب آبادگران ایران اسلامی در پاسخ به اینکه شروط جدید ایران و آمریکا تا چه میزان بر روند مذاکرات و توافق نهایی اثر خواهد گذاشت، افزود: باتوجه به مصوبات اخیر مجلس، دولت ایران قصد ندارد شرط جدیدی خارج از توافق قبلی از آمریکایی‌ها بپذیرد و حتما از جو بایدن رییس‌جمهوری آمریکا ضمانت کنگره برای بازگشت به توافق هسته‌ای را طلب خواهد کرد. بنابراین تیم مذاکره کننده ایران به شکل منطقی و براساس خواست رهبر انقلاب اسلامی و مردم این موضوع را دنبال خواهد کرد.

بیادی، خواسته ایران را رفع کامل همه تحریم‌ها از سوی غرب ارزیابی کرد و گفت: دولت مردمی سید ابراهیم رییسی از همان ابتدا سعی کرده زندگی و معیشت مردم را با نتیجه این مذاکرات گره نزند ولی متاسفانه باندهای متصل به قدرت و ثروت با لطایف‌الحیلی همچنان درپی عدم موفقیت دولت در مذاکرات هسته‌ای هستند.

وی اضافه کرد: شاهد بوده و هستیم که حتی در لایه‌های مختلف، چوب لای چرخ حرکت‌ مردمی دولت سیزدهم می‌گذارند و نمی‌گذارند مصوبات مجلس شورای اسلامی و دستورالعمل‌های دولت به شکل کامل محقق شود.

این فعال اصولگرا در رابطه با موضوعاتی چون طراحی و اجرای تحریم‌ها و ارتباط آن با FATF از سوی دولت آمریکا، گفت: ما در راستای شفافیت مالی، قانون مبارزه با پولشویی را در داخل داریم که می‌توان آنرا نسخه داخلی FATF دانست اما متاسفانه برخی از سودجویان با دور زدن این قانون به کشور آسیب می‌زنند.

بیادی ادامه داد: معتقدم در خارج از کشور بسیاری از تحریم‌های اعمال شده برای شرکت‌های تجاری و اقتصادی و افراد حقیقی و حقوقی، به‌واسطه گزارش‌های یکجانبه سازمان FATF بوده است.  اما متاسفانه در داخل کشور به‌رغم برقراری قوانین پولشویی، باندهای متصل به قدرت و ثروت با استفاده بی‌رویه از منابع بانک‌ها و دزدی و قاچاق کالا سوء استفاده‌های کلانی را انجام داده‌اند که پرونده‌های مطرح در دادگاه‌های مفاسد اقتصادی بخشی از این تخلفات باشد.

وی افزود: کشور و مردم مظلوم ما هر چه ضربه خورد از این مدیران نالایق بود که نه تدبیر و نه مهارت سخن گفتن داشتند و تدبیرشان در راستای خواسته‌های دیگران بود و جالب اینکه آنها طلبکار هم هستند و گویی هیچ اراده برخوردی با آنان نیست.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۶:۰۸ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


صدا و سیما هم به صورت افراطی سعی می‌کند کارنامه دولت آقای رئیسی و شاخص‌های اقتصادی را مثبت نشان دهند. آمارسازی در این دولت به شدت پررنگ است ...

فعال سیاسی اصولگرا گفت: مردم امروز درباره عدم تحقق بعضی شعارهای دولت سیزدهم اصولگرایان را سرزنش می کنند.

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: دولت سیزدهم نباید روی تصمیمات غیراساسی و پوپولیستی سرمایه‌گذاری کند. بلکه باید تصمیماتی بگیرد که برای ۵۰ و حتی ...

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر منافع ملی به یک مجموعه برسد همه نفع خواهند برد بنابراین باید از تیم مذاکره کننده حمایت کرد تا با احیای برجام ...

نظر خود را ثبت کنید