امام جمعه مشهد گفت: جریان فریب رسانه‌ای تلاش می‌کند مطالبات به حق مردم را به جریان‌های ساختارشکنانه تبدیل کند.

آیت الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد افزود: مطالبه از دستگاههای حکومتی و قوای سه‌ گانه و همچنین نقد جریانهای موجود کشور ۲ حق مسلم مردم است.

وی ادامه داد: مطالبه حق مردم است و اگر مردم کمبود، کوتاهی و عدم تدبیر در مدیریت نظام اجتماعی خود احساس کنند حق نقد آن را دارند.

امام جمعه مشهد گفت: البته نقد باید منصفانه باشد و علاوه بر نقد راهکار را هم بگویند تا برای حل آن تلاش شود.

وی با بیان اینکه امروز دچار فریبهای رسانه‌ای داخلی و خارجی هستیم افزود: این رسانه‌ها مطالبه‌های به حق مردم را به چهره ای ناحق و به جریان ساختارشکنانه مبدل می‌کنند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: آنچه از سوی دشمن انجام می‌شود با اهداف مشخص صورت می‌گیرد  اما مشکل و مصائب ما با فریب رسانه‌ای داخلی در فضای مجازی و رسانه‌ای است که پذیرفتنی نیست.

وی گفت: در جریان این وضعیت افرادی هستند که آگاهانه یا ناآگاهانه ابزار فریب رسانه‌ای شده و موجب می‌شوند جریان به حق مردم به جریان ناحق و ساختار شکنانه تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: بازی افراد داخلی در زمین دشمن و رواج ناحق سرایی در داخل بزرگترین جنایت اجتماعی است.

وی ادامه داد: هفته گذشته برخی از مردم اصفهان به دنبال مطالبه به حق خود بودند که بخشی از تقاضای آنان برای آب بود و اصل تجمع آنان به حق و بجا بود که مشکل با مذاکرات، تبادل نظر و مدیریت قابل توجه رسانه‌ای حل شد که اگر این شیوه در همه جای کشور و برای مسائل موجود حاکم شود به هیچ وجه دچار بحران نمی‌شویم.

آیت الله علم الهدی گفت: یک ضلع این مثلث بصیرت مردم در کنار مطالبه به حق آنان برای طرح عاقلانه خواسته‌ها بود، همچنین مدیریت رسانه ای هوشمند و اطلاع دقیق ماجرا به عموم ضلع دوم مثلث بود.

وی افزود: ضلع سوم و مهمترین ضلع این مثلث، پاسخگویی مسوولان و به جریان افتادن اقدامات برای حل مشکل مردم بود.

امام جمعه مشهد ادامه داد: اما جریان فریب رسانه ای این حرکت مردمی را به صورت یک حرکت ناهنجار و ساختار شکنانه تبدیل کرد که مشخص است دشمنان از قبل برای آن برنامه ریزی کامل داشتند.

وی گفت: این فریب رسانه ای موجب شد افرادی چادرها را آتش بزنند و شعارهای هنجارشکنانه سردهند که در حقیقت برخی مزدور دشمن و برخی جوانان ناآگاهی بودند که با فریب رسانه ای به وسط معرکه آمدند و جریان فریب هم از این جوانان برای ضربه به نظام بهره گرفت.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه مردم اصفهان طی هشت سال دفاع مقدس بهترین عزیزان خود را از دست داده‌اند افزود: چطور می‌شود مردمی که برای این انقلاب خون داده‌اند حالا بگویند اگر آب جاری نشود در اصفهان انقلاب می‌شود؟

وی اینگونه شعارها را توهین به مردم اصفهان دانست و ادامه داد: این حرکتهای هنجارشکنانه از طرف دشمنان مردم اصفهان رقم خورد و عده‌ای جوان خام هم در این جریان فریب خوردند.

امام جمعه مشهد گفت: مردم باید هوشیار باشند که این حرکتهای رسانه‌ای در جهت مطالبات، آنان را فریب ندهد و مطالبات مردم را بازیچه نکند.

وی بزرگترین جنایت به مردم اصفهان را تحریف مطالبات آنان دانست و افزود: فریب رسانه ای بزرگترین شگرد شیطانی دشمن است که آن را آغاز کرده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۶:۱۶ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان با اشاره به اینکه ما همراه با کشاورزان هستیم،گفت: معتقدم در شرایط فعلی باید خسارت کشاورزان به‌صورت بلاعوض ...

امام جمعه تبریز با بیان اینکه تنش آبی یک ابر چالش چند وجهی است، گفت: مشکل کم‌آبی یک موضوع ملی است و نباید صرفا با نگاه منطقه‌ای و استانی به ...

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه عزیزان ما در جمعه قبل تجمع کردند و همه‌ متوجه کمبود آب شدند، گفت: اما طبیعی است ادامه دادن کار برای منافقان و ...

امام جمعه موقت اصفهان گفت: خواسته کشاورزان مشروع و به‌حق است و امیدواریم حق کشاورزان هرچه زودتر محقق شود.

نظر خود را ثبت کنید