سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: این مرکز با جدیت همه‌ الگوهای احتمالی تخلف از جمله ثبت دو نوبت واکسن آسترازنکا در یک روز برای یک نفر را بررسی می‌کند.

وبه گزارش قرن نو و به نقل از سایت وبدا، دکتر علی شریفی زارچی با بیان اینکه در روزهای اخیر برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی، فروش کارت واکسن دیجیتال وزارت بهداشت بدون تزریق واکسن را در ازای دریافت وجه از افراد تبلیغ کرده‌اند، گفت: مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با جدیت همه‌ الگوهای احتمالی تخلف از جمله ثبت دو نوبت واکسن آسترازنکا در یک روز برای یک نفر را بررسی و فهرست کاربرانی که چنین مواردی را ثبت کرده‌اند در ابتدای هفته آینده جهت بررسی دقیق‌تر و تعیین موارد تخلف در اختیار حراست و بازرسی وزارتخانه و دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار خواهد داد.

وی اظهار کرد: همچنین دسترسی ثبت واکسن محدود و منحصر به کادر رسمی بهداشت خواهد شد.

دکتر شریفی زارچی تصریح کرد: در تمام مواردی که تخلف محرز شود ضمن ابطال دائمی کارت واکسن دیجیتال، کاربر متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

۱۸:۱۲ ,۱۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بنابر اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۲۵ میلیون و ۷۴۰ هزار نفر در کشور موفق شده اند ۳ دوز واکسن کرونا تزریق کنند.

دانشمندان انگلیسی در تلاش هستند از فناوری به‌کار رفته در ساخت واکسن‌های کووید۱۹ برای توسعه راه‌های درمانی حملات قلبی استفاده کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۵۳ هزار و ۳۱۹ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ۱۸ هزار و ۵۴۱ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

رئیس اداره بیماری‌های قابل‌‎پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، ضمن تشریح آخرین وضعیت شیوع سرخک در کشور گفت: از خانواده‌ها می‌خواهیم اگر کودک ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی