سرخ‌ها در دربی امروز به لحاظ روحی وضعیت بهتری دارند. آن‌ها دو بازی اخیر خود را با برد پشت سر گذاشته‌اند. این در حالی است که شاگردان مجیدی در چهار بازی اخیر خود به 4 تساوی رسیده‌اند.

قرن نو - گروه ورزشی: دربی 97 تهران، عصر امروز  و از ساعت 16:15 در چارچوب هفته هشتم از بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر ایران برگزار می‌شود. در پایان هفته هفتم پرسپولیس در رتبه دوم و استقلال در رتبه پنجم قرار دارند اما فاصله 2تیم فقط یک امتیاز است و امکان سبقت گرفتن از رقیب برای هر 2تیم وجود دارد. جدال‌های فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی در داربی معمولا با نتیجه تساوی در 90دقیقه به پایان رسیده ولی شاید طرفین امروز راهی برای برنده شدن پیدا کنند. 

یحیی گل محمدی معمولا در دربی ها کمی محتاط تر است این در حالی است که مجیدی به واسطه محبوبیتی که از دربی ها کسب کرده از این بازی استقبال می کند.

سرمربی سرخ‌ها تا  به حال دو بار در جام حذفی و در ضربات پنالتی بازی را به استقلال واگذار کرده است. این در حالی است که او تیم پرمهره‌تری را در اختیار داشته است.

بازی امروز در شرایطی برگزار می شود که به لحاظ روحی سرخ ها وضعیت بهتری دارند. آنها دو بازی اخیر خود را با برد پشت سر گذاشته اند این در حالی است که شاگردان مجیدی در چهار بازی اخیر خود به 4 تساوی رسیده اند.

تساوی در بازی امروز شاید محتمل ترین نتیجه ممکن باشد. اتفاقی که احتمالا بیشتر مورد رضایت یحیی خواهد بود. چرا که او بعد از روند مثبتی که تیمش آغاز کرده به هیچ عنوان نمی‌خواهد با شکست در دربی دوباره تیمش وارد بحران شود. در آن سوی میدان اما هر نتیجه ای به جز برد برای آبی ها این تیم را به نوعی وارد بحران عدم نتیجه گیری خواهد کرد.

پیروزی برای هر دو تیم اما مانند یک سکوی پرتاب در لیگ بیست و یکم خواهد بود. سرخها مدعی بودن خود را تثبیت کرده و شاگردان فرهاد مجیدی هم با یک تیر دو نشان زده اند. هم از شر تساوی های تکراری خلاص می شوند و هم چهره یک مدعی واقعی به را خود خواهند گرفت.

اتفاق ویژه

هر دو تیم در بازی امروز با غیبت دو بازیکن خود روبه رو هستند. در استقلال غیبت ووریا غفوری به شدت در ترکیب آبی ها اثر گذار است. در سمت مقابل هم سیدجلال حسینی حضور ندارد تا سرخ ها با دو مدافع جوان به مصاف رقیب بروند. این در حالی است که حضور سیدجلال حسینی می‌توانست برای پرسپولیس در خط دفاعی اطمینان بخش باشد

احسان پهلوان و  آرش رضاوند هم دو بازیکن دیگر دو تیم هستند که به دلیل مصدومیت در این بازی حضور ندارند.

 

۰۹:۴۳ ,۱۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شهرآورد بزرگ پایتخت بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس شنبه هفته آینده در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

استقلال و پرسپولیس با شرایط نسبتا متفاوتی وارد هفته هفتم لیگ برتر می شوند.

به نظر می رسد سرمربی پرسپولیس با توجه به اعتراض هواداران از جذب یک بازیکن منصرف شده است.

ستاره‌های قرمز و آبی با توجه به حضورشان در آخرین بازی لیگ قبل از جام جهانی با خطر محرومیت از شهرآورد روبه‌رو هستند.

نظر خود را ثبت کنید