دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این دانشگاه هیچ‌گونه طرحی برای اعطای جایزه به دریافت‌کنندگان واکسن یا مراجعان به مراکز غربالگری کرونا ندارد.

در اطلاعیه شماره 30 ستاد بحران کرونای دانشگاه  علوم ‌پزشکی زاهدان آمده است: در روز گذشته فرد یا افراد کلاهبردار با تعدادی از هم استانی ها تماس حاصل کرده و با معرفی خود به عنوان یکی از کارشناسان و یا مدیران دانشگاه های علوم پزشکی استان به آنان اعلام کرده اند که به دلیل دریافت واکسن کرونا و یا حضور در برنامه غربالگری کرونا مشمول دریافت جایزه نقدی و یا غیر نقدی شده اند.

با توجه به سابقه فعالیت این قبیل افراد کلاهبردار که با نام و عنوان های مختلف و جعلی با افراد عادی تماس و با شگردهای فریبکارانه و وعده های وسوسه برانگیز اقدام به اخاذی می کنند، بر لزوم هوشیار بودن هموطنان عزیز در برخورد با این افراد تاکید می شود.

بر این اساس از هموطنان درخواست می شود: تا در صورت تماس این قبیل افراد به درخواست های آنان اعتنا ننموده و با وسوسه این افراد به هیچ عنوان در پای عابر بانک و یا درگاه های پرداخت اینترنتی حاضر نشوند و به هیچ وجه نیز نسبت به پرداخت پول و یا ارائه اطلاعات بانکی و شماره و رمز حساب های خود اقدام نکنند.

همچنین درخواست می شود: تا در اولین فرصت شماره ای که افراد کلاهبردار از طریق آن شماره تماس گرفته اند را به پلیس فتای استان اعلام  کنند و یا با شماره تلفن های 110 و یا شماره 33295772 (مدیریت حراست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان – در ساعت اداری ) اعلام کنند.

هموطنان در صورت نیاز به تماس مجموعه بهداشت و درمان با شهروندان و خانواده های عزیز، این تماس ها  از طریق سرشماره 4030 و یا با شماره های تلفن ثابت مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستائی استان با پیش شماره 054 انجام می شود.

 همچنین به عرض می رساند که دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هیچگونه طرحی برای اعطای جایزه به دریافت کنندگان واکسن و یا مراجعان به مراکز غربالگری کرونا نداشته و ندارد و به هیچ وجه نیز درخواست واریز وجه و یا درخواست دریافت اطلاعات بانکی هم از طریق نظام بهداشت و درمان صورت نمی گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۰:۵۰ ,۱۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن ایرانی برکت خبر داد و گفت: خبر خوشی درباره واکسن ایرانى در راه ...

زمستان امسال با تهدید مضاعف کووید ۱۹ و آنفلوآنزا مواجه هستیم. برای کمک به مبارزه با شیوع این ۲ بیماری واکسن‌های تقویت‌کننده کووید ۱۹ و آنفلوآنزا ...

افزایش شهرهای آبی در نقشه جدید کرونایی ایران نشان دهنده موفقیت آمیز بودن برنامه واکسیناسیون عمومی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از ضرورت ارائه کارت واکسن یا تست منفی کرونا برای انجام سفرهای بین‌شهری جاده‌ای از ابتدای آذر سال جاری خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید