رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: اگرچه بورس یک سازمان عمومی غیردولتی است اما نفوذ دولت بر این سازمان باعث بروز مشکلاتی در این بخش شده است.

مسعود خوانساری امروز در نشست صبحانه کاری فعالان بخش خصوصی با رئیس سازمان بورس در اتاق بازرگانی تهران‌، بیان کرد: بورس یک سازمان  عمومی غیردولتی است اما نفوذ دولت در این سازمان بسیار زیاد است. 

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: دولت به صورت دستوری فروش سهام و عدم فروش سهام را اعلام می‌کند بنابراین امیدواریم با حضور آقای عشقی، مدیرامل سازمان بورس، بخشی از این مشکلات در بورس حل شود. 

خوانساری گفت: من فکر می کنم که حضور سازمان بورس در کنار اتاق بازرگانی می‌تواند به عنوان یک سازمان خصوصی و نهاد عمومی غیردولتی  مشکلات حل شود و در جاهایی که بورس نتواند صریحا مسائل را مطرح کند اتاق نسبت به طرح آن اقدام کند و پیشنهادات خوبی را با توجه به فراگیری که در بخش تشکل ها دارد می تواند ارائه دهد. 

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر لزوم استفاده از نظرات بخش خصوصی گفت: هر گاه دستورالعمل یا بخشنامه ای صادر می شود لازم است نظرات نمایندگان بخش خصوصی اتخاذ شود تا از مشکلات آتی جلوگیری شود. 

وی افزود: طبیعتا اقتصاد کشور خصوصا در سال جاری و سال آینده ‌دچار معضلات جدی است و هر کسی در حیطه وظایف خودش می‌تواند بخشی از این مشکلات را کاهش دهد و ما نیز به عنوان اتاق بازرگانی این قول را می دهیم که اتاق و همه تشکل‌ها مشورت خوبی را بورس ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۱:۰۲ ,۱۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یک تحلیلگر بازار سرمایه با مرور سرنوشت این بازار طی دو سال گذشته، وضعیت بازار را رو به بهبود پیش‌بینی کرد اما به ...

غلامرضا ظریفیان گفت: شعار فراجناحی بودن دولت نه‌تنها به معنای واقعی‌اش محقق نشد، بلکه دولت متشکل از تمام نیروهای اصولگرا هم نشد.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد استعمارگران و منافقان بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند، گفت: عزیزانی که روز گذشته در حرم امام رضا ...

استمرار فرمان درمانی علاوه‌بر تضعیف سرمایه‌های اجتماعی دولت، به مقاومت‌هایی اجباری در درون قوه مجریه منجر می‌شود که حاصل آن، دستورهایی ...

دیروز ابلاغیه‌ای به امضای محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور منتشر شد که بر اساس آن محسن رضایی (معاون اقتصادی رئیس‌جمهور) و سیدصولت مرتضوی (معاون ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی