در جریان سفر رئیس‌جمهوری فرانسه به امارات متحده عربی، قرداد خرید ۸۰ جنگنده رافال فرانسوی توسط امارات امضا شد.

در جریان سفر امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، به امارات متحده عربی قرداد خرید ۸۰ جنگنده رافال فرانسوی توسط امارات امضا شد.

رسانه‌های محلی همچنین اعلام کردند که دیدار «شیخ محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی و امانوئل ماکرون در نمایشگاه اکسپوی دوبی، شاهد امضای ۱۳ توافقنامه میان دو کشور بود.

از جمله تفاهمنامه‌های امضا شده میان دو کشور، تفاهمنامه‌ میان وزارت صنعت و فناوری پیشرفته امارات با وزارت اقتصاد و دارایی فرانسه و همچنین تفاهم‌نامه همکاری میان «ادنوک» و «توتال انرژی» بودند.

همچنین یادداشت تفاهمی میان شرکت انرژی هسته‌ای امارات و شرکت برق فرانسه در زمینه انرژی هسته‌ای امضا شد.

دو طرف در این دیدار همچنین در مورد زمینه‌های گوناگون شراکت راهبردی مورد اهتمام دو کشور، به ویژه در زمینه سرمایه‌گذاری در ابعاد اقتصادی، فناوری‌های پیشرفته، انرژی و امنیت غذایی و همچنین دیگر عرصه‌ها از جمله فرهنگی، آموزشی در راستای تحقق منافع متبادل، بحث و تبادل‌نظر کردند.

محمد بن زاید و ماکرون همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را نیز بررسی کرده و در خصوص رویدادهای منطقه خاورمیانه، به تبادل‌نظر پرداختند.

در همین زمینه، طرفین بر تمایل مشترک خود برای تقویت جنبه‌های گوناگون شراکت راهبردی میان امارات و فرانسه، تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۱:۳۳ ,۱۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بحران همه‌گیری، تجاوز روسیه علیه اوکراین و انقلاب صنعتی چهارم، سیاست خارجی را به محوری مهم در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۲ فرانسه بدل کرده ...

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که از روابط نزدیک‌تر بین ناتو و روسیه حمایت می‌کند و در صورت پیروزی در ریاست‌جمهوری، پاریس ...

در آستانه برگزاری دور نهایی انتخابات فرانسه، مارین لوپن، نامزد راست افراطی، پیشنهاد ممنوعیت پوشیدن روسری در اماکن ...

باشگاه فرانسوی پاری سن ژرمن به دنبال این است تا به هر ترتیبی شده امباپه را حفظ کند.

پیروزی رئیس‌جمهوری فرانسه در دور دوم انتخابات این کشور با واکنش‌های بین‌المللی رو‌به‌رو بود.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی