کنسرسیوم یونیکد فهرستی از ده ایموجی محبوب در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: ایموجی چهره خندان با اشک شوق توانست به عنوان پرکاربردترین ایموجی در میان کاربران جهان لقب گیرد. به گفته این نهاد، ایموجی مذکور به‌تنهایی بیش از پنج درصد از مجموع استفاده از تمامی‌ ایموجی‌ها توسط کاربران را به خود اختصاص داد.

به دنبال آن، ایموجی قلب قرمز را می‌بینیم که در جایگاه دوم قرار گرفته است. این ایموجی همواره در میان رده‌های بالای فهرست محبوب‌ترین‌های کنسرسیوم یونیکد جای می‌گیرد. پس از آن نیز ایموجی از شدت خنده روی زمین غلتیدن توانست به عنوان سومین ایموجی پرکاربرد و محبوب نزد کاربران لقب گیرد.

جایگاه‌های چهارم و پنجم نیز به‌ترتیب به ایموجی‌های لایک و گریه شدید اختصاص یافت. در این فهرست، ایموجی‌های فشردن دو دست به هم، چهره در حال ارسال بوسه، چهره با قلب، چهره با چشم‌های قلبی و چهره خندان رده‌های بعدی پرکاربردترین‌های سال ۲۰۲۱ را از آنِ خود کردند.

این اطلاعات نشان می‌دهد که تغییر زیادی در میان ایموجی‌های پرکاربرد در طی ماه‌های اخیر به وجود نیامده است. در آخرین فهرست ارائه‌شده از محبوب‌ترین ایموجی‌ها توسط این کنسرسیوم در سال ۲۰۱۹، ایموجی‌های چهره خندان با اشک شوق و قلب قرمز توانستند همانند امسال، جایگاه اولی و دومی را تصاحب کنند.

البته در مقایسه با فهرست سال ۲۰۱۹، ایموجی‌های جدیدی نیز به این لیست اضافه شدند که ازجمله آنها می‌توان به ایموجی‌های لایک و چهره با قلب اشاره کرد. کنسرسیوم یونیکد، امسال علاوه‌بر انتشار فهرست پرکاربردترین‌ها، ایموجی‌ها را براساس دسته‌بندی‌های مختلف فهرست کرد که این دسته‌بندی‌ها شامل نمادها، حیوانات، مسافرت، اشیا، میوه و… می‌شوند و در وب‌سایت این نهاد قابل‌مشاهده است.

5965

۱۱:۳۹ ,۱۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کنسرسیوم یونیکد به مناسبت روز جهانی ایموجی، فهرست ایموجی‌هایی که قرار است در نسخه ۱۴ یونیکد قرار بگیرند را منتشر کرد.

استفن ویلهیت که به عنوان مبدع فرمت تصویری «گیف» شناخته می‌شد در سن ۷۵ سالگی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی