رئیس کمیسیون اقتصادی با انتقاد از نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی اعلام کرد که مجلس بنا دارد در لایحه بودجه سال 1401 این نحوه تخصیص را اصلاح کند.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت اصلاح ارز 4200 تومانی اظهار داشت: فوریت لایحه دولت برای اصلاح ارز 4200 تومانی در صحن علنی مجلس رأی نیاورد و قطعاً در لایحه بودجه 1401 پیشنهادات خود را در این زمینه به مجلس ارائه خواهد کرد.

وی افزود: نظر کارشناسی من آن است که بایستی نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی تغییر اساسی کند و مجلس یازدهم قطعاً در لایحه بودجه 1401 نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی را اصلاح خواهد کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف مجلس شورای اسلامی از اصلاح نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی نفع همه مردم است. این در حالی است که بیشتر صبحت‌های صورت گرفته بین دولت و مجلس پیش‌تر درباره حذف این ارز بود اما نمایندگان با آن مخالفت کردند و اعلام کردیم که باید نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی اصلاح شود.

پورابراهیمی گفت: هم‌اکنون دو پیشنهاد درباره استمرار ارز 4200 تومانی وجود دارد که پیشنهاد اول مربوط به واردات کالاهای اساسی است و پیشنهاد دوم مربوط به حمایت از مصرف‌کنندگان است؛ رویکرد منطقی‌تر تخصیص ارز 4200 تومانی برای مصرف‌کنندگان است و نظر مجلس تغییر روش این نحوه تخصیص در بودجه 1401  است و برهمین اساس منتظر لایحه دولت برای بودجه سال آینده هستیم.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۲:۲۰ ,۱۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی در رابطه با پرداخت ارز ترجیحی نشده و نشان از اقدام دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ دارد.

رییس اتاق بازرگانی ایران در سخنانی با اشاره به نادیده گرفته شدن نظرات بخش خصوصی در تدوین لایحه بودجه سال 1401، به بررسی ابعادی از این برنامه ...

یک استاد دانشگاه گفت: در حالی که دولت سال‌ها پس از پرداخت یارانه‌ها قادر نیست نسبت به حذف یارانه‌بگیران برخوردار اقدام کند، چطور می‌تواند ...

رییس جمهوری نخستین بودجه‌ دولت سیزدهم را با سقف ۳۷۵۸ هزار میلیارد تومان برای اجرای به دستگاه‌ها ابلاغ کرد.

نظر خود را ثبت کنید