عضو هیئت مدیره بانک مسکن گفت: وام ساخت مسکن خود مالکی، مشابه وام طرح جهش تولید مسکن است.

محمد حسن علمداری افزود: میزان وام متقاضیان ساخت مسکن خود مالکی با تسهیلات انبوه سازان، هیچ فرقی ندارد و متقاضی می‌تواند از بانک مسکن و یا سایر بانک‌ها دریافت کند.

وی با اشاره به این که انبوه ساز هم می‌تواند دولتی و هم شخصی باشد گفت: هر خود مالکی، اگر بیشتر از دو واحد مسکونی بسازد انبوه ساز شخصی محسوب می‌شود.

به گفته علمداری، خود مالک، یعنی سند مالکیت زمین به نام بخش خصوصی یا حقیقی است.

وی افزود: هر خود مالک می‌تواند برای ساخت تعداد واحدهای در دست ساخت، وام دریافت کند، اما فقط یک واحد آن را می‌تواند به نام خود ثبت کند.

گفتنی است بر اساس تصمیم شورای پول و اعتبار متقاضیان وام ساخت مسکن، در تهران ۴۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند و برای متقاضیان در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان، همچنین برای مسکن روستایی ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

بر اساس تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال، ۳۶۰ هزار میلیارد تومان برای تولید مسکن اختصاص داده شده و بانک‌ها باید این تسهیلات را پرداخت کند.

بانک مرکزی این سهمیه را به ۲۷ بانک و مؤسسه مالی اختصاص داده است که بیشترین تسهیلات را باید بانک مسکن پرداخت کند.

منبع: خبرگزاری مهر

۱۴:۲۴ ,۱۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


دبیر کانون انبوه‌سازان گفت: با توجه به عدم توان خرید و رکود ساخت‌وساز، پیش‌بینی ما برای سال آینده رکود همراه با تورم است.

یک کارشناس بازار مسکن گفت: افزایش هزینه‌های ساخت و نبود متقاضی موثر منجر به رکود مسکن در سال ۱۴۰۱ خواهد شد. البته در صورت احیای برجام، تقویت ...

آمار رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد در تورمی‌ترین دوره اقتصاد ایران، قیمت خرید و فروش ملک در بازار وارد دوره رکودی شده است.

کارشناسان بر این باورند که رشد اجاره‌بها که در فروردین‌ماه همگان را شگفت‌زده کرد نه‌تنها متوقف نخواهد شد بلکه شدت نیز خواهد گرفت.

مصرف همزمان ایبوپروفن با برخی داروهای فشارخون می تواند مشکلات کلیوی برای شما ایجاد کند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی