درآمد شرکت ارتباطات زیرساخت در زیرمجموعه وزارت ارتباطات در بودجه پیش‌بینی‌شده سال ۱۴۰۱ رشد متوسط ۴۲ درصدی دارد.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: غلامحسین رضوانی در تشریح ششمین نشست بررسی لایجه بودجه شرکت‌های دولتی با هدف بررسی بودجه مصوب مجمع عمومی 1401 و میزان رشد درآمدها و هزینه‌ها و نقطه‌نظرات کارشناسی گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت از زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری که به نوعی مدیریت شبکه‌های اصلی بین‌استانی و بین‌المللی را برعهده دارد و یکی از شرکت‌هایی بود که امروز بودجه آن مورد بررسی قرار گرفت.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: رشد درآمدی این شرکت نسبت به سال 1400 حدود 42 درصد به صورت متوسط است.

او افزود: با توجه به شیوع کرونا در دنیا و کشورمان، استفاده از فناوری ارتباطاتی بیشتر شده و به‌همین‌دلیل میزان درآمدها نیز افزایش پیدا کرده است. البته با توجه به افزایش درآمدها، نرخ‌ها تغییر نکرده است. میزان پوشش و خدمات‌دهی این شرکت در نشست امروز بحث و بررسی شد و شرکت زیرساخت شرایط خوبی دارد و مسئولان سرمایه‌گذاری‌های جدیدی را مدّنظر دارند.

رضوانی گفت: یکی از مشکلات این شرکت اختلافاتی است که میان این شرکت با شرکت مخابرات در زمان واگذاری وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود.

رئیس کمیته بررسی لایحه بودجه شرکت‌های دولتی با بیان اینکه بررسی بودجه شرکت‌های دولتی هنوز تمام نشده است، گفت: با توجه به ارسال لایحه بودجه به مجلس، اگر زمان کافی داشته باشیم، می‌توانیم کنار بررسی بودجه، باز هم بودجه شرکت‌های باقیمانده را بررسی کنیم تا گزارش کامل و جامعی به مجلس ارائه دهیم و اینگونه برای افکارِعمومی نسبت به عدد بزرگ بودجه شرکت‌های دولتی شفاف‌سازی شود.

5965

۰۵:۲۷ ,۱۴ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رییس جمهوری نخستین بودجه‌ دولت سیزدهم را با سقف ۳۷۵۸ هزار میلیارد تومان برای اجرای به دستگاه‌ها ابلاغ کرد.

درحالی‌که بازار خودرو درصدد مهیا شدن برای ورود خودروهای سواری به کشور بود، بند مربوط به واردات خودرو از قانون بودجه ابلاغ‌شده حذف گردید.

نماینده ادوار مجلس می‌گوید: آغاز موج گرانی‌ها با افزایش قیمت نان شروع نتایج فاجعه‌بار بودجه ۱۴۰۱ بوده و مجلس یازدهم نیز در قبال این وضعیت، ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی