فوق‌تخصص بیماری‌های داخلی با تأکید بر اینکه مبتلایان به آسم در هوای سرد و آلوده تا حد امکان از منزل خارج نشوند، گفت: افرادی که از بیماری آسم رنج می‌برند نباید در هوای سرد یا آلوده قرار گیرند؛ زیرا این مسئله سبب تحریک ریه و ایجاد سرفه در آنان خواهد شد.

دکتر ایرج خسرونیا روز یکشنبه (14 آذر) گفت: افرادی که از بیماری آسم رنج می‌برند نباید در هوای سرد یا آلوده قرار گرفته و بیماری خود را تشدید کنند.

وی با تأکید بر اینکه مبتلایان به بیماری آسم نباید در هوای سرد ورزش کنند، اظهار داشت: در صورت ورزش در هوای سرد، سبب ایجاد سرفه، خس‌خس سینه و تنگی‌نفس خواهد شد.

فوق‌تخصص بیماری‌های داخلی با بیان اینکه افراد مبتلا به آسم باید در فصل سرما بیشتر مراقب سلامتی خود باشند، ادامه داد: این‌گونه افراد باید سعی کنند از تند راه رفتن در هوای سرد جداً خودداری کنند؛ زیرا این امر می‌تواند سبب تحریک ریه و تنگی‌نفس شود.

5965

منبع: خبرگزاری ایرنا

۰۸:۵۱ ,۱۴ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


میانگین غلظت آلاینده‌های هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۱۰۵ قرار دارد و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم است.

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه اراده جدی برای مقابله با معضل های زیست محیطی به ویژه در بحث ...

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از اواخر وقت امروز سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در برخی نقاط خوزستان، ایلام، لرستان، بوشهر، ...

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران گفت: خبر تعطیلی تهران در روزهای شنبه و یکشنبه تکذیب می شود.

نظر خود را ثبت کنید