مهدی طارمی در گفت و گو با مجله لیگ قهرمانان از ماجرای چهره شدنش در فوتبال ایران گفته است.

قرن نو-گروه ورزشی: مهدی طارمی با گل زیبایی که فصل قبل برابر چلسی به ثمر رساند در میان گزینه‌های کسب جایزه پوشکاش ۲۰۲۱ (زیباترین گل سال جهان) قرار دارد. طارمی برای بردن این جایزه 10 رقیب دیگر هم دارد.

طارمی در گفت‌وگو با مجله لیگ قهرمانان اروپا در این خصوص گفت: زمانی که فوتبال را شروع کردم، در سن شش سالگی، همیشه لیگ قهرمانان را می‌دیدم. این بازی‌ها در ایران خیلی دیر شروع می‌شد.

وی در خصوص حضورش در فوتبال تصریح کرد: اولین باشگاه من در شهر خودم بود. هر چه از فوتبال می‌دانم به لطف پدرم است. از آنجا بود که همه چیز آغاز شد و من شروع به بازی برای تیم اصلی کردم.


طارمی ادامه داد: در ادامه باید خدمت سربازی می‌رفتم و ۱۸ ماه را دور از فوتبال گذراندم. این قانون ایران است. بعد از آن به پرسپولیس رفتم و باورم نمی‌شد. پرسپولیس باشگاه بزرگی در ایران است. باور نکردنی بود. از آنجا اروپا و تمام اتفاقات خوبی که از آن زمان برای من رخ داده است را دنبال کردم.

مهاجم ایرانی پورتو درباره گل قیچی برگردان به چلسی گفت: زمانی که در ایران بودم و برای پرسپولیس بازی می‌کردم، چندین ضربه دوچرخه (قیچی برگردان) را امتحان کردم. بعضی از این ضربه‌ها به تیر دروازه خورد بعضی دیگر از دست رفت. با خودم گفتم در یک بازی مهم گل می‌زنم.

طارمی تاکید کرد: من همیشه سعی کرده ام به چیزی برسم که بتوانم از روزی که از فوتبال بازنشسته شوم به آن افتخار کنم. من از آنچه از کودکی تا الان در حرفه ام به دست آورده ام خوشحالم. من بسیار افتخار می‌کنم و بسیار خوشحالم که این اتفاق برای من افتاد.

این مهاجم ایرانی در پایان گفت: وقتی بچه بودم نمی‌خواستم مثل هیچ بازیکن دیگری باشم، فقط می‌خواستم خودم باشم: مهدی طارمی.

۰۹:۲۳ ,۱۴ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سرجیو کوسیسائو از احتمال نیمکت‌نشینی طارمی خبر داد.

سرجیو کونسیسائو بعد از پیروزی برابر میلان از ستاره ایرانی اش تمجید کرد.

سرمربی تیم ملی ایران در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر لبنان در خصوصخط خوردن طارمی صحبت کرد.

نظر خود را ثبت کنید