نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: نیروهای مسلح و بازنشستگان در مناطق جنگی 5 سال است که فوق‌العاده شغلشان را دریافت نمی‌کنند و این فوق‌العاده حقوق فقط به مقامات اجرایی این مناطق پرداخت می‌شود.

عبدالرضا مصری در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان شما در ماده 112 قانون برنامه ششم برای مناطق جنگی یک فوق‌العاده را معین کردید که این فوق‌العاده در اختیار عزیزان دستگاه‌های اجرایی در مناطق جنگی قرار بگیرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت وقت برای کارکنان دستگاه اجرایی این امر را عملیاتی کرد؛ یعنی از بالاترین مقام اجرایی مثل استاندار، فرماندار، بخشدار و مدیران کل تا پایین سطح سازمانی از این فوق‌العاده برخوردار شدند، اما متأسفانه در دولت تبعیض با گذشت 5 سال از اجرای این قانون در مورد دو قشر ماده 112 قانون برنامه ششم اجرا نشد؛ قشر اول نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بودند، کسانی که شبانه روز از مرزهای ما دفاع و صیانت می‌کنند و حق مسلم آنها بود که اولین گروه برخوردار از این فوق‌العاده باشند.

وی افزود: 5 سال است که در حق نیروهای مسلح در استان‌های واقع در مناطق جنگی اعم از نیروهای هوایی، دریایی و زمینی، اعم از ارتش و نیروی انتظامی ظلم می‌شود. دولت برای همه این مصوبه را اجرا کرد به غیر از نیروهای مسلح که این ظلم بَیّن و آشکار است.

مصری خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح نمی‌توانند جلوی درب مجلس تحصن کنند و یا به نمایندگان پیامک بزنند. مجلس باید پای قانونی که تصویب می‌کند بایسیتد. این تبعیض قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گروه دوم بازنشستگان بودند، علیرغم اینکه دولت بازی درآورد و مجلس استفساریه را به تصویب رساند و استفساریه مجلس به تایید شورای نگهبان رسید و یک سال است که ابلاغ شده، باز هم این فوق‌العاده به بازنشستگان در مناطق جنگی پرداخت نمی‌شود.

وی افزود: کسانی که حیف و میل‌های آنچنانی داشتند، کسانی که پرونده‌های کرسنت و... با هزاران میلیارد زیان به این مملکت برای ما به ارث گذاشتند، از پرداخت یک فوق‌العاده مناطق جنگی به کسانی که در 50 درجه گرما در مرزهای ما خدمت می‌کنند و همین الان با 40-30 درجه برودت دما در استان‌های مرزی مثل آذربایجان، کرمانشاه و کردستان مشغول خدمت هستند، پرداخت نمی‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۲:۵۷ ,۱۴ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: اخیرا نزدیکان قالیباف و همچنین برخی نمایندگان مدعی شدند که «محرمانه بودن» اموال مسئولان توسط مجمع تشخیص مصلحت ...

کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی هفته پرکاری پیش‌رو دارند. دیدار با رئیس دستگاه قضا، نشست با معاون اول رئیس‌جمهوری و اعضای کابینه در ...

نماینده شهرکرد در مجلس گفت: ارز 4200 تومانی منجر به ایجاد شبکه بزرگی از رانت، فساد اقتصادی، امضاهای طلایی و فرصت‌های عجیب برای سودجویی انحصارطلبان ...

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت برای حذف ارز 4200 تومانی منع قانونی ندارد و قانون دست دولت را برای این کار باز گذاشته است.

نظر خود را ثبت کنید