رئیس پلیس پایتخت از مخالفت پلیس با برگزاری هرگونه نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خبر داد.

سردار محمد حسین حمیدی رییس پلیس راهور تهران بزرگ از مخالفت پلیس با برگزاری هرگونه نمایشگاه درمحل دائمی نمایشگاه های بین المللی خبر داد. 

 رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: پلیس با برپایی نمایشگاه های تخصصی مشکلی ندارد اما با برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در محل دائمی نمایشگاه تهران و دیگر نقاط شهر تهران مخالف است و از برگزاری این دست نمایشگاهها که می تواند بر روی وضعیت ترافیکی منطقه تاثیر بگذارد جلوگیری بعمل می آورد چرا که معتقد هستیم در این تصمیم باید نظر تخصصی پلیس و شهرداری نیز به دلیل مدیریت ترافیک اعمال گردد.

سردار حمیدی با اشاره به ممنوعیت برگزاری نمایشگاههای پر مخاطب در محل نمایشگاههای بین المللی تصریح کرد: با اینکه مسئولیت ساماندهی ترافیک شهر به عهده پلیس راهور و شهرداری تهران است ، اما عجیب است که تصمیم گیری در مورد برگزاری نمایشگاههای پر مخاطب در سطح شهر بدون اطلاع این دو دستگاه انجام می شود و بدیهی است که سرفصل هایی چون ترافیک سنگین و آلودگی هوا که محصول این تصمیم در معابر و مناطق اطراف نمایشگاه است در این تصمیم لحاظ نشده است در حالیکه شهرداری تهران در سنوات گذشته در محل عوارضی اتوبان تهران- قم نمایشگاه شهر آفتاب را احداث نموده است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ افزود:اگر نمایشگاه شهر آفتاب دارای نقص است باید برای رفع نقص آن چاره ای اندیشیده شود تا نمایشگاه های پرمخاطب در آن برگزار شود، چرا که جابجایی نمایشگاه از شهر آفتاب به هر نقطه از شهر نه توجیه ترافیکی دارد و نه زیست محیطی و با هیچ منطقی قابل توجیه نیست.

سردار حمیدی اعلام کرد:تجربه پلیس در عرصه مدیریت شهری می گوید برگزاری چند نمایشگاه پربازدید که قطعاً مخاطبان خودش را خواهد داشت طبیعتاً بر روی ترافیک محدوده بزرگراه چمران ،خیابان سئول،چهارراه پارک وی، خیابان ولیعصر و البته معابر منتهی به آن تاثیر گذار خواهد بود و خواسته و مطالبه مردم این است که پلیس برای این مسئله چاره ای بیاندیشد ضمن اینکه این نمایشگاه ها با توجه به حجم مخاطب و بازدید کننده می تواند روی روند ترافیک پایتخت در دیگر شریان های شهری نیز تاثیر گذاشته و حتی تا ساعتها خیابان های مرکز شهر را نیز تحت الشعاع قرار دهد، چراکه پیش بینی حمل و نقل عمومی از جمله ایستگاه مترو برای این موضوع نشده و مخاطبین اکثرا از خودرو شخصی استفاده می کنند و این مساله قطعا با اعمال محدودیت و ممنوعیت های پلیس همراه خواهد شد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص استفاده از نمایشگاه شهر آفتاب گفت: با توجه به شرایط مساعد و مناسب نمایشگاه آفتاب در محل عوارضی اتوبان تهران قم به لحاظ پارکینگ و حتی مترو پیشنهاد می شود در چنین شرایطی برای برگزاری هرگونه نمایشگاه از این محل استفاده شود تا نه تنها نمایشگاه در وضعیت ترافیک پایتخت اثر نامطلوب نگذارد و هم مخاطبان نمایشگاه با آرامش و آسایش در مدت زمان مشخص شده برگزاری این نمایشگاه ها بتوانند از نمایشگاه های تخصصی اعلام شده در حوزه های مختلف نهایت استفاده را ببرند. 

منبع: خبرگزاری فارس

۱۳:۳۹ ,۱۴ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سرپرست پلیس راهور ناجا با اشاره به ترافیک پرحجم در مسیر رفت و برگشت محورهای شمالی کشور، در عین حال از آمادگی ۱۰۰ درصدی پلیس راهور برای بازگشت ...

آمبولانس‌ها جزو خودروهای با اولویت هستند که ایجاد هرگونه مزاحمت برای آنها ممکن است جان فرد یا افرادی را به خطر بیندازد. درهمین‌راستا، به‌نظر ...

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور انتظامی کشور اعلام کرد: ترافیک در محور کرج - چالوس محدوده سیاه‌بیشه سنگین و تردد روان در محورهای هراز، ...

در پی انتشار ویدیویی از درگیری میان ماموران و یک زن مقابل خودروی پلیس، فرمانده انتظامی پایتخت دستور پیگیری صادر کرد.

رییس گروه آموزشی و مرکز تحقیقات سلامت درحوادث و بلایا دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اعلام کرد: حوادث ترافیکی، سالانه بیش از ۱۷ هزار ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی