رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس مدافع فعالیت‌های اقتصادی در بستر فضای مجازی است، به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای حل مشکل «ای‌نماد» تذکر داد.

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، «محسن دهنوی»، نماینده مردم تهران در اخطاری با استناد به اصل ۳ قانون اساسی گفت: چندی قبل مجلس با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار بسیاری از موانع موجود بر سر راه کارآفرینان را از میان برداشت و مسیری تعریف شد تا متقاضیان درخواست‌های خود را در سامانه ارائه کنند و دیگر نیازی به اخذ بسیاری از مجوزهای دیگر نیست.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی هفته‌های اخیر بانک مرکزی، کسب‌و کارهای اینترنتی را ملزم به دریافت «ای‌نماد» کرده است، افزود: الزام بانک مرکزی در خصوص دریافت نشان ای‌نماد توسط کسب‌وکارهای اینترنتی، برخلاف روح قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار توسط مجلس است.


وی خطاب به رئیس مجلس اظهار داشت به دلیل اختلاف نظر بین وزارتخانه‌های اقتصاد، صمت و بانک مرکزی، ۳۵۰ هزار کسب و کار جوانان کشور تحت تاثیر قرار گرفته و این دستگاه‌ها بر خواسته‌ بدون منطق خود تاکید دارند: لازم است به این مسئله ورود کرده و از قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌و‌کار، کارآفرینان و جوانان حمایت کنید.

در ادامه «محمدباقر قالیباف»، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده، ضمن اشاره به اهمیت موضوعات پیش آمده درباره الزام کسب‌وکارهای اینترنتی به دریافت «ای‌نماد»، بیان کرد: اختلافات بین دستگاه‌های اجرایی مانند بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی نمی‌تواند مانع کار شود و اگر مشکلی در بستر فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال نسبت به دریافت نماد مذکور وجود دارد باید آن را برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه مجلس مدافع فعالیت‌های اقتصادی در بستر فضای مجازی بوده و همه تلاش‌شان تقویت این حوزه است، گفت: در حال حاضر براساس آمار ارائه شده، کسب و کارهای دیجیتال حدود ۴ الی ۵ درصد GDP کشور را به خود اختصاص داده است که باید به بیش از ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش یابد.

منبع: دیجیاتو

۱۴:۲۸ ,۱۴ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: تورم در سال ۱۴۰۱ نگران کننده خواهد بود و احتمال استیضاح ۲ وزیر صمت و اقتصاد از سوی ...

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور مطالبات برجامی خود را مطرح کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قطعاً طبق قانون با دستگاه‌های که به وظایف خود در اجرای قانون صدور الکترونیکی مجوزهای کسب‌وکار عمل نکرده‌اند ...

علی خضریان، نماینده تهران با اشاره به محدودیت واردات گوشی تلفن همراه گفت با قول وزارت صنعت، تا نیم‌سال اول سال ۱۴۰۱، جلوی واردات محصولات آیفون ...

دو هفته تا برگزاری سومین انتخابات هیات رییسه مجلس یازدهم باقی مانده است. میدان رقابتی که کاندیداها برای پیروزی ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی