نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.

قرن نو - گروه فناوری اطلاعات: نمایندگان مجلس در صحن علنی امروز برای بررسی یک فوریت لایحه تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با 174 رای موافق، 12 رای مخالف و شش رای ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

رمضانعلی سبحانی‌فر، مدیرعامل شرکت پست از نمایندگان خواست باتوجه به اینکه دولت تغییر کرده،  لازم است تمدید یک ساله انجام شود تا دولت جدید اصلاحات جدید را انجام داده و به مجلس ارائه کند.

او افزود: بیش از 15 هزار پرسنل و از طرفی بیش از 40 هزار پرسنل به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند و باتوجه به خلاهای قانونی که وجود دارد، تقاضا می‌شود تمدید یک ساله صورت گیرد تا قانون جدید با اصلاحات کامل به مجلس ارائه شود.

علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در مخالفت با فوریت این لایحه گفت: متاسفانه به صورت کلی رویه‌ای صورت گرفته است که باید از آن جلوگیری شود چراکه دولت پنج سال مهلت داشته است اصلاحات لازم را انجام دهد. در پنج سال گذشته کار را نهایی نکرده‌اند و دائما برای قوانین آزمایشی مهلت گرفته‌اند.

او افزود: علیرغم مشکلاتی که مدیرعامل شرکت پست مطرح کردند اما باید از این رویه جلوگیری شود چراکه باید قوانین موقت و اساسنامه‌ها در زمان مقرر تعیین تکلیف شود تا مشکلی ایجاد نشود.

سیدناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان در موافقت با فوریت آن  گفت: دولت جدید 3سهماه است که مستقر شده لذا باید این قانون در دولت جدید مصوب شود و باتوجه به اینکه دولت درگیر مسائل بودجه‌ای سال آینده است، لازم است این قانون تمدید شود تا دولت بعد از فراغت از تهیه برنامه بودجه سال آینده بتواند به این موضوع پرداخته تا قانون جامع و کاملی به مجلس ارائه کند.

او از نمایندگان خواست تا با تمدید این قانون برای یک سال آینده موافقت کنند تا دولت بتواند با انجام اصلاحات آن را به مجلس ارائه کند.

۱۴:۴۳ ,۱۴ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


به گفته مدیرعامل شرکت ملی پست، در طرح رصد و توزیع هوشمند مواد پتروشیمی، اطلاعاتی از جمله آدرس مبدا و مقصد کالا و مشخصات رهگیری، در اختیار سامانه ...

نظر خود را ثبت کنید