بهمن کبیری‌پرویزی، نویسنده کتاب «گزارش آخرین گزارش» که به زندگی محمود صارمی، خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) می‌پرداخت، درگذشت.

بهمن کبیری‌پرویزی که ۵۱ سال سن داشت، روز گذشته بر اثر تصادف در شهر نو اندیشه چشم از جهان فروبست.

نویسنده کتاب گزارش آخرین گزارش در مقدمه این کتاب نوشته بود: احساس مسئولیت در برابر یک خبرنگار، شهادت خبرنگار در غربت و خارج از سرزمین مادری، شهادت در حین انجام وظیفه و احساس مسئولیت اجتماعی در برابر وقایع اتفاق افتاده، انگیزه‌های من برای نگارش این کتاب بودند.

این کتاب شامل گفتگویی با حجت‌الله صارمی (برادر شهید صارمی) بود و زوایایی از زندگی کاری و حرفه‌ای این شهید والامقام را از زبان برادرش در ۶۴ صفحه روایت کرده بود.

محمود صارمی (زادهٔ ۱۳۴۷، بروجرد- درگذشتهٔ ۱۷ مرداد ۱۳۷۷، مزارشریف) خبرنگار ایرنا و مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف افغانستان بود که در سال ۱۳۷۷ در جریان شهادت دیپلمات‌های ایرانی در مزارشریف توسط طالبان شهید شد.

بهمن کبیری پرویزی همچنین مترجم کتاب ترمیناتور ۳: شورش ماشین‌ها نوشته دیوید هگبرگ بود که به  داستان فیلم ترمیناتور۳ به کارگردانی جان موستو می‌پرداخت.

پژوهش‌های بهمن کبیری پرویزی درباره صنعت بیمه در مجلاتی علمی همچون تازه‌های جهان بیمه و بیمه و توسعه منتشر شده بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۰:۵۱ ,۱۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


این پیشکسوت دو میدانی در بازی های آسیایی 1951 موفق شده بود به مدال نقره برسد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، مرگ و میر ناشی از کرونا در ۱۰ استان کشور طی شبانه روز گذشته صفر یا یک بوده است.

پژوهش‌های تازه‌ در این زمینه به دستاوردهایی رسیده است. گروهی از دانشمندان امواج مغزی بیمار ۸۷ ساله مبتلا به صرع را ثبت و بررسی می‌کردند که ...

ماجرا تکان‌دهنده بود. کودک دو ساله جان باخت آن هم به خاطر آنکه یک راننده وقتی دید خودروی اورژانس در خط ویژه پارک کرده است و امکان تردد خودرویش ...

نظر خود را ثبت کنید