بهمن کبیری‌پرویزی، نویسنده کتاب «گزارش آخرین گزارش» که به زندگی محمود صارمی، خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) می‌پرداخت، درگذشت.

بهمن کبیری‌پرویزی که ۵۱ سال سن داشت، روز گذشته بر اثر تصادف در شهر نو اندیشه چشم از جهان فروبست.

نویسنده کتاب گزارش آخرین گزارش در مقدمه این کتاب نوشته بود: احساس مسئولیت در برابر یک خبرنگار، شهادت خبرنگار در غربت و خارج از سرزمین مادری، شهادت در حین انجام وظیفه و احساس مسئولیت اجتماعی در برابر وقایع اتفاق افتاده، انگیزه‌های من برای نگارش این کتاب بودند.

این کتاب شامل گفتگویی با حجت‌الله صارمی (برادر شهید صارمی) بود و زوایایی از زندگی کاری و حرفه‌ای این شهید والامقام را از زبان برادرش در ۶۴ صفحه روایت کرده بود.

محمود صارمی (زادهٔ ۱۳۴۷، بروجرد- درگذشتهٔ ۱۷ مرداد ۱۳۷۷، مزارشریف) خبرنگار ایرنا و مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف افغانستان بود که در سال ۱۳۷۷ در جریان شهادت دیپلمات‌های ایرانی در مزارشریف توسط طالبان شهید شد.

بهمن کبیری پرویزی همچنین مترجم کتاب ترمیناتور ۳: شورش ماشین‌ها نوشته دیوید هگبرگ بود که به  داستان فیلم ترمیناتور۳ به کارگردانی جان موستو می‌پرداخت.

پژوهش‌های بهمن کبیری پرویزی درباره صنعت بیمه در مجلاتی علمی همچون تازه‌های جهان بیمه و بیمه و توسعه منتشر شده بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۰:۵۱ ,۱۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


خواهرزاده دکتر کردوانی با اشاره به علل مرگ این استاد برجسته کشورمان گفت: استاد کردوانی به سرطان مغز استخوان مبتلا بوده است.

طبق اعلام وزارت بهداشت، ویروس کرونا تا ظهر جمعه (۲۸ آبان ۱۴۰۰) شش میلیون و ۶۹ هزار و ۵۵۹ نفر را در ایران به طور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این ...

برخی رسانه‌ها از ساعتی پیش به نقل از تلویزیون سعودی، از فوت سلمان بن‌عبدالعزیز، پادشاه سعودی، خبر می‌دهند.

دانشگاه تربیت مدرس از درگذشت یکی از دانشجویان این دانشگاه به ضرب گلوله در یکی از بوستان‌ها خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید