رییس فیفا قرار است بهمن ماه سفری به تهران داشته باشد. سفری که در آن 2 موضوع مهم پیگیری خواهد شد.

قرن‌نو- گروه ورزشی: بعد از دیداری که عزیزی خادم در قطر با جیانی اینفانتینو داشت،رئیس فدراسیون فوتبال ایران از رییس فیفا دعوت کرد تا در بازی ایران و عراق که به نوعی می تواند جشن صعود تیم ملی به جام جهانی را رقم بزند به تهران سفر کند.  دعوتی که با پاسخ مثبت اینفانتینو مواجه شد و حالا فدراسیون فوتبال ایران در تدارک برنامه ریزی برای حضور رییس فیفا در تهران است.

حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «تهران ورزشی»، در پاسخ به سؤالی مبنی بر حضور اینفانتینو در بهمن‌ماه در ایران و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اظهار کرد: یک کارگروه تشکیل داده‌ایم، چندین جلسه برگزار کرده‌ایم و در حال برنامه‌ریزی هستیم. ما مدل فیفا را می‌دانیم و برای حضور اینفانتینو و تیم همراهش در ایران در حال برنامه‌ریزی هستیم تا برنامه‌های مدنظر فیفا و AFC را به نمایش بگذاریم و کار را پیش می‌بریم.

کامرانی فر ادامه داد: مطمئناً یک میزبانی خوب در بازی با عراق را در پیش خواهیم داشت و برنامه‌ریزی می‌کنیم تا جشن صعود را هم برگزار کنیم و یک میزبانی خوب هم از رئیس فیفا و تیم همراه داشته باشیم.

اما گفته می شود اینفانیتنو در سفرش به تهران موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها را پیگیری خواهد کرد. او پیش از این اعلام کرده بود این موضوع باید از سوی فدراسیون فوتبال ایرانپیگیری شود تا بانوان علاقه مند به فوتبال بدون هیچ گزینشی در ورزشگاه حاضر شوند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص شرایط حضور اینفانتینو در ایران و حساسیت‌های فیفا برای حضور بانوان در ورزشگاه و اقداماتی که در این باره انجام شده است، گفت: جدا از اتفاقات خوبی که در زمان حضور اینفانتینو در ایران می‌افتد، دو موضوع خیلی مهم است. بحث اول حضور تماشاگران و بانوان در ورزشگاه است و بحث دوم هم اساسنامه‌ فدراسیون فوتبال است که باید آن را هم نهایی کرده باشیم. فیفا روی این دو موضوع تأکید دارد و امیدوارم تا زمان حضور رئیس فیفا مشکلات مربوط به آنها را حل کنیم.

کامرانی‌فر تاکید کرد: اطمینان دارم با نگاه خوبی که در مجلس شورای اسلامی در مورد فوتبال و ورزش وجود دارد، این اتفاق خواهد افتاد و ان‌شاءالله با نگاه خوبی که هست، بحث حضور بانوان هم حل خواهد شد.

۱۲:۰۶ ,۱۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


حضور رییس فیفا در تهران به شرایط ویروس کرونا بستگی خواهد داشت.

فدراسیون جهانی فوتبال احکام جدید انضباطی خود را اعلام کرد که بر این اساس فدراسیون چند کشور با محرومیت و جریمه سنگین مواجه شدند.

سرپرست فدراسیون فوتبال توضیحاتی در خصوص پول های بلوکه شده ایران در فیفا داد.

گزینه نایب رئیسی فدراسیون فوتبال ایران بعد از ۱۹ سال فعالیت مستمر در ایران، حالا در تجربه‌ای جدید به استخدام رسمی فیفا درآمد.

نظر خود را ثبت کنید