رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مصاحبه اخیر خود، با تندی راجع به رئیس جمهوری فعلی این کشور صحبت کرد و گفت، او آمریکا را به جایی می‌برد که دیگر راه برگشتی ندارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، فرمانده کل قوای ۷۹ ساله فعلی آمریکا را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

او با اشاره به «گرینچ»، یک شخصیتی کارتونی که تحمل شادی و شعف مردم را نداشته و تصمیم می‌گیرد کریسمس را بدزدد، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را «دزد کریسمس» نامید و گفت: «جو بایدن کریسمس را از ما دزدید.»

این انتقادات در حالی مطرح می‌شود که جو بایدن، رئیس جمهوری فعلی این کشور با بحران زنجیره تامین و رکودی بی‌سابقه دست و پنجه نرم می‌کند که در آستانه تعطیلات سال نوی آمریکا، کالاها را کمیاب و قیمت‌ها را افزایش داده است.

ترامپ در گفت‌وگو با فاکس نیوز گفت: این کشور ظرفیت‌های سرشاری دارد، ظرفیت‌هایی شگفت‌انگیز؛ اما داریم آن را به هدر می‌دهیم و روزی می‌رسد که دیگر راه برگشتی در کار نخواهد بود؛ نباید بگذاریم کار به آنجا برسد.

ترامپ در این برنامه، بسته اجتماعی و اقلیمی ۱.۷۵ تریلیون دلاری را نیز، که دموکرات‌های سنا سعی در تصویب آن دارند، مورد انتقاد قرار داد و مدعی شد که باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا نیز از این طرح ناراضی است.

اما مشخص نیست که ترامپ دقیقا درباره چه چیزی سخن می‌گفت؛ گرچه بعضی از مقامات دوران اوباما، انتقاداتی به بعضی از جنبه‌های ریاست جمهوری بایدن داشته‌اند، اما به صورت کلی، دموکرات‌های محبوب همواره از بایدن، که سابقا معاون اوباما بود، حمایت‌ کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری خبرآنلاین

۱۳:۰۱ ,۱۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


دونالد ترامپ در بیانیه‌ای برای جو بایدن در دیدارش با رئیس جمهور روسیه آرزوی موفقیت کرده و همچنین او را تشویق کرد ...

به نظر می‌رسد که بی‌اعتنایی ترامپ به ملاحظات حقوق بشری به عنوان توجیه مداخله‌گری‌های ایالات متحده در دوران بایدن به ظاهر ایده‌آل‌گرا نیز ...

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: رییس‌جمهوری کنونی آمریکا، اشتباهات رییس‌جمهوری پیشین را تکرار نکند و بداند تهدید جمهوری اسلامی ...

بی‌اعتنایی بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، به درخواست آمریکا برای افزایش تولید نفت و همچنین سرمایه‌گذاری دو میلیاردی صندوق سرمایه‌گذاری ...

نظر خود را ثبت کنید