موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم‌ بر افزایش فروش تسلیحات توسط شرکت‌های صنایع نظامی جهان به رغم شیوع پاندمی کرونا در سال گذشته تاکید کرد.

موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم موسوم به «سیپری» امروز -‌دوشنبه- اعلام کرد که شرکت‌های دفاعی جهانی با وجود شیوع پاندمی کرونا و پیامدهای اقتصادی آن در سال گذشته تسلیحات بیشتری فروخته‌اند.

این موسسه که مقر آن در سوئد است، اعلام کرد که صد شرکت پیشرو تسلیحاتی در جهان در سال ۲۰۲۰ تسلیحات و خدمات نظامی به ارزش ۵۳۱ میلیارد دلار فروخته‌اند.

موسسه سیپری اعلام کرد که این افزایش به صورت واقعی نسبت به سال قبل یک و ۳ دهم درصد درصد بوده است که نشان‌دهنده روند افزایشی برای ششمین سال متوالی است.

ایالات متحده همچنان پیشتازی خود را در این زمینه حفظ کرده است به طوری که فهرست صد شرکت بزرگ شامل ۴۱ شرکت آمریکایی است. فروش تسلیحات این کشور در سال ۲۰۲۰ به ۲۸۵ میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته یک و ۹ دهم درصد افزایش داشته است.

چین در جایگاه دوم قرار دارد و پنج شرکت آن در فهرست صد شرکت برتر حضور دارند. فروش تسلیحات این کشور در سال ۲۰۲۰ حدود ۶۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو تخمین زده می‌شود که نسبت به سال ۲۰۱۹ یک و نیم درصد افزایش را نشان می‌دهد.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۴:۰۰ ,۱۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: ذخیره تسلیحاتی عربستان برای دفاع از خود در برابر حملات هفتگی پهپادها و موشک‌ها علیه ...

ارتش پاکستان تنها سه روز پس از آزمایش اخیر موشکی رقیب سنتی خود هند، امروز اعلام کرد که یک فروند موشک کروز موسوم به "بابر-۱ بی" را به طور موفقیت‌آمیز ...

پاپ فرانسیس در پیام صلح سالانه خود با انتقاد از افزایش هزینه های نظامی به ضرر خدمات اجتماعی گفت:«کشورها باید پولی را که صرف تسلیحات می شود به ...

در طول یک دهه گذشته، هند و اسرائیل شراکتی جدی به‌ویژه در زمینه فروش تسلیحات اسرائیلی به هند داشته‌اند؛ شراکتی که جدیدترین جنبه آن فروش فناوری‌های ...

نظر خود را ثبت کنید