کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، جزئیات طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه را در قالب اطلاعیه شماره ۲ صادر کرد.

به گزارش قرن نو و به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، در متن اطلاعیه شماره ۲ کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا آمده است: پیرو اطلاعیه شماره یک برای استحضار و آگاهی مردم عزیز جزئیات طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه به شرح ذیل اعلام می‌شود: عنوان طرح «مدیریت هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه امید».

این طرح با هدف مدیریت، کنترل و نظارت هوشمند بیماری کرونا از طریق تبادل اطلاعات برخط در بستر سامانه امید به منظور ایجاد تعادل در زندگی روزانه شهروندان و صیانت از سلامت آنان انجام می‌شود.

ارکان مدیریت هوشمند عبارتند از: ارکان طرح واکسیناسیون و انجام تست غربالگری و پیوند آنها به زندگی روزانه شهروندان با استفاده از سامانه مدیریت هوشمند بیماری.

براساس این اطلاعیه کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش ‌های حاکمیتی، دولتی، عمومی و خصوصی، دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲ قانون مدیریت بحران، واحدها و فعالیت‌های صنفی (تجاری، بازرگانی، خدماتی، تفریحی، رفاهی، تولیدی، صنعتی، کارگاهی و اقتصادی)، حوزه ‌های علمی ـ تحقیقاتی و آموزشی (دانشگاه­‌ها و حوزه ‌های علمیه)، حوزه­‌های فرهنگی و اجتماعی (نمازهای جمعه و جماعت، مراسم‌های دینی و ملی و...)  و تردد و حمل‌ونقل (درون‌شهری، برون‌شهری و خودروهای شخصی) حوزه­‌های مشمول طرح می‌شوند.

این طرح در سراسر کشور و در پنج مرحله اجرایی خواهد شد.

دستگاه­‌های اجرایی،  حمل‌ونقل درون‌شهری، واحدها و فعالیت‌های صنفی، حمل‌ونقل برون‌شهری و تردد خودروهای شهری، و علمی، تحقیقاتی و آموزشی پنج مرحله اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید است.

زمان آغاز فاز (مرحله) اول، روز یکشنبه 21 آذر ۱۴۰۰ و حدفاصل زمان فازبندی برای اجرای هریک از مراحل پنج‌گانه یک هفته است.

جهت آشنایی و کسب اطلاع از ابعاد طرح، صرفاً اطلاعیه­‌های منتشرشده کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را از طریق رسانه‌ها و منابع معتبر دنبال کنند.

رسانه­‌ها برابر مفاد اطلاعیه ‌ها نسبت به انتشار اخبار اقدام کنند. در اطلاعیه‌های بعدی جزئیات بیشتری تقدیم خواهد شد.

5965

۱۰:۱۱ ,۱۶ آذر ۱۴۰۰

نظر خود را ثبت کنید