رهبران پنج کشور غربی در پایان مذاکرات پنج‌جانبه از روسیه خواستند که به تنش در مرز با اوکراین پایان دهد.

رهبران کشورهای ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان و ایتالیا در پایان مذاکرات پنج‌جانبه از روسیه خواستند که تنش در مرز با اوکراین را متوقف کند.

«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که رهبران غربی بر لزوم تشکیل یک جبهه متحد در برابر تهدیدهای روسیه تاکید کردند.

بر اساس این بیانیه، رهبران کشورهای مذکور همچنین بر حمایت از تمامیت ارضی اوکراین تاکید کردند.

جانسون در این بیانیه اعلام کرده است که بریتانیا به استفاده از تمام ابزارهای اقتصادی و دیپلماتیک موجود برای جلوگیری از هرگونه تجاوز روسیه به اوکراین ادامه خواهد داد.

«امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه نیز تاکید کرد که رهبران غربی از شروع مجدد مذاکرات بین مسکو و کی‌یف حمایت وبرای حفظ صلح و امنیت در اروپا تلاش می‌کنند. 

انتظار می‌رود وضعیت اوکراین در جریان تماس «ولادیمیر پوتین»، و «جو بایدن»، رؤسای جمهوری روسیه و  آمریکا امروز -‌سه‌شنبه- مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۱:۰۵ ,۱۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کانال تلویزیونی زویوزدا متعلق به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد روسیه، ترکیه را به خاطر تحویل پهپادهای «بایراکتار» ...

رئیس سازمان اطلاعات ارتش اوکراین در گفت‌وگو با یک تارنمای آمریکایی مدعی شده است که روسیه در حال تدارک برای حمله به این کشور در اواخر ماه ژانویه(اواسط ...

هم‌زمان با اینکه اوکراین اعلام کرده روسیه بیش از 90 هزار نیرو در مرزهایش مستقر کرده است، بر اساس گزارشی که روز جمعه منتشر شد، این کشور در نظر ...

دولت اوکراین از طریق میم و شوخی تلاش می‌کند مردم آمریکا را به سختگیری در قبال روسیه ترغیب کند.

وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا پیش از برگزاری نشست‌های راهبردی واشنگتن ـ مسکو با سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در ژنو سوئیس ...

نظر خود را ثبت کنید