رهبران پنج کشور غربی در پایان مذاکرات پنج‌جانبه از روسیه خواستند که به تنش در مرز با اوکراین پایان دهد.

رهبران کشورهای ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان و ایتالیا در پایان مذاکرات پنج‌جانبه از روسیه خواستند که تنش در مرز با اوکراین را متوقف کند.

«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که رهبران غربی بر لزوم تشکیل یک جبهه متحد در برابر تهدیدهای روسیه تاکید کردند.

بر اساس این بیانیه، رهبران کشورهای مذکور همچنین بر حمایت از تمامیت ارضی اوکراین تاکید کردند.

جانسون در این بیانیه اعلام کرده است که بریتانیا به استفاده از تمام ابزارهای اقتصادی و دیپلماتیک موجود برای جلوگیری از هرگونه تجاوز روسیه به اوکراین ادامه خواهد داد.

«امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه نیز تاکید کرد که رهبران غربی از شروع مجدد مذاکرات بین مسکو و کی‌یف حمایت وبرای حفظ صلح و امنیت در اروپا تلاش می‌کنند. 

انتظار می‌رود وضعیت اوکراین در جریان تماس «ولادیمیر پوتین»، و «جو بایدن»، رؤسای جمهوری روسیه و  آمریکا امروز -‌سه‌شنبه- مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۱:۰۵ ,۱۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رئیس‌جمهور روسیه ممکن است به دنبال جنگ در اوکراین نباشد بلکه در تنشی که به بن‌بست برخورد کرده سود ببیند.

تظاهرات گسترده و خشونت‌آمیز در قزاقستان، سبب بی‌اعتباری روند انتقال قدرت در این کشور شده است؛ روندی که کشورهایی چون بلاروس در پی تکرار آن ...

در حالی که حمله احتمالی روسیه به اوکراین، ایالات متحده را ناگزیر از کاهش تمرکزش بر چین خواهد کرد، توافق میان بایدن و پوتین، چین را بیش از پیش ...

اتحادیه اروپا تصمیم دومای روسیه برای درخواست از ولادیمیر پوتین به منظور به رسمیت شناختن استقلال مناطق دونتسک و ...

مادلین آلبرایت، وزیر خارجه آمریکا، در یک مقاله به درک خود از شخصیت ولادیمیر پوتین، تبیین خود از عملکرد او در قبال اوکراین که یک اشتباه تاریخی ...

نظر خود را ثبت کنید