کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز رسما سهمیه کشورهای مختلف در لیگ قهرمانان را اعلام کرد.

قرن نو - گروه ورزشی: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا چند فصلی می شود که 2+2 نماینده  است. اما با توجه به عملکرد تیم های ایرانی در سال های اخیر حالا این سهمیه افزایش پیدا کرده است.

 کنفدراسیون فوتبال آسیا، امروز اعلام کرد ایران توانست با کسب میانگین ۷۷.۷۹ امتیاز در ۴ دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا با پیشی گرفتن از قطر که ۷۵.۱۳ امتیاز کسب کرد، نمایندگان این کشور را جا گذاشته و در رتبه چهارم آسیا قرار بگیرد. بدین ترتیب ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳ دارای سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم خواهد بود. 

این سه سهمیه مستقیم به قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی و همچنین تیم دوم جدول رده بندی لیگ بیست و یکم خواهد رسید و تیم سوم لیگ نیز راهی مرحله پلی آف می شود. البته چنانچه قهرمان لیگ و جام حذفی یک تیم باشد، آنها تیم های اول تا سوم لیگ راهی مرحله گروهی می شوند و تیم چهارم به دیدار پلی آف خواهد رسید.

البتهه این سهمیه بندی، برای دو فصل دیگر لیگ قهرمانان آسیا یعنی سال ۲۰۲۳ است و در رقابت های پیش رو که در سال ۲۰۲۲ آغاز می شود، سهمیه ایران همان ۲+۲ است که پرسپولیس و فولاد راهی مرحله گروهی شده اند و استقلال به همراه سپاهان در مرحله پلی آف به ترتیب باید با بنی یاس و الشارجه از کشور امارات دیدار کنند.

۱۱:۲۲ ,۱۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کنفدراسیون فوتبال آسیا تغییرات مهمی در نحوه برگزاری مراحل حذفی لیگ قهرمانان ایجاد کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم دارد در لیگ قهرمانان 2023 تغییرات مهمی را ایجاد کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان برگزاری دور جدید رقابت های لیگ قهرمانان را اعلام کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا قانون گل‌های خارج از خانه را در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حذف کرد.

نظر خود را ثبت کنید