سخنگوی کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت: ایرادات فضای مجازی را به خدمات آن ببخشید، آن را مدیریت کنید، به استقبال آن رفته و در آغوشش بگیرید.

قرن نو – گروه فناوری اطلاعات: لطف‌اله سیاهکلی در جلسه علنی امروز مجلس درخصوص بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن از عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزوزد: فضای مجازی دنیا را آنقدر کوچک خواهد کرد، در یک جا جمع کرده و در دستان بشر قرار خواهد داد و همچنین به افسانه جام‌جم عینیت می‌بخشد. این  دو پدیده به شدت به یکدیگر مرتبط هستند و به یکدیگر خدمات متقابلی می‌دهند.

او با اشاره به اینکه ‍پدیده فضای مجازی به عنوان بزرگ‌ترین دستاورد بشر است، اظهار داشت: ما هم اکنون در طلیعه فضای مجازی قرار داریم و آن را در حد رسانه می‌شماریم و تعریف می‌کنیم و آن هم در حد بسیار ناقص اما دنیای فضای مجازی عرصه دیگری از جنس غیرزمینی است. دنیایی که می‌تواند جهان را از دروغ، فساد، رانت، خودکامگی، استبدادزدگی، دیکتاتوری برهاند و عدالت محوری را جایگزین کند، همانگونه که اسلام محتوای حکومت مبتنی بر عدالت را تجویز می‌کند، فضای مجازی نیز یکی از ابزارهای مهم عدالت‌گستری خواهد بود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز افزود: بودجه در تکنولوژی کشورهای توسعه‌یافته نقش دارد اما نقش اصلی را نرم‌افزار ایفا خواهد کرد که آن هم اندیشه بشر است و آن هم همین جوان‌های با استعداد این کار را انجام خواهند داد که در این کشور به وفور یافت می‌شود اما حیف که ما آنها را نمی‌بینیم و تعدادی از آنها به کشورهای دیگر که از لحاظ بودجه‌ای قوی هستند ولی نیروی انسانی کافی ندارند، مهاجرت کردند.

او خطاب به وزیر ارتباطات گفت: آقای وزیر جوانان را دریابید و نگذارید از ما آزرده‌خاطر شوند که همینک هستند. تعدادی از جوانانی که به من مراجعه می‌کنند، در پیچ و خم بروکراسی اداری نباید از فکر عقیم شوند.

او افزود: از اتاق‌های فکر کلیشه‌ای خارج شوید و ایران را اتاق فکر خود قرار دهید و با استفاده از فضای مجازی برای بهره‌گیری از اندیشه‌های برتر برای دنیای جدید، ایران جدید را بسازید.

۱۲:۵۲ ,۱۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بررسی پیش‌نویس طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی در دستورکار صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرار ...

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی از تنظیم پیش‌نویس محتوای این طرح با حضور مسوولان و نمایندگان ...

سخنگوی کمیسیون طرح حمایت از کاربران با بیان اینکه طرح پیشنهادی وزارت ارتباطات با طرح فعلی ۸۰ درصد اشتراک دارد، انتشار فایل مذاکره هیات رئیسه ...

سخنگوی کمیسیون بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی با بیان اینکه جلسات کارشناسی مرکز پژوهش ها برای بررسی این طرح برپا است، گفت: گزارش ...

نظر خود را ثبت کنید