جبلی در دیدار با دانشجویان تاکید کرد: صدا و سیما روابط عمومی هیچ دستگاهی نیست اما تریبون نظام است.

 برنامه دیدار دانشجویان دانشگاه صدا و سیما با رئیس این سازمان، ظهر امروز در سالن همایش های این دانشگاه برگزار شد.

قرار است رئیس رسانه در این مراسم با نمایندگان اتحادیه‌ها، نشریات و نخبگان دانشجویی دیدار و گفتگو کند.

این نخستین باری است که رئیس رسانه ملی به صورت رسمی و به این مناسبت در جمع دانشجویان حاضر می‌شود و نظرات آن‌ها را می‌شنود.

نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در دیدار با پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما به طرح انتقادات و پیشنهادات صریح خود درباره عملکرد رسانه ملی پرداختند.

در ادامه پیمان جبلی رئیس رسانه ملی گفت: توصیف رسانه ملی را بسیاری از دانشجویان انجام دادند، اما بهترین توصیف را رهبر انقلاب فرمودند و گفتند که صدا وسیما را در چهار جایگاه آسایشگاه، دانشگاه، قرارگاه، آوردگاه تو‌صیف کردند و بسیار جای تامل دارد.

وی ادامه داد: رسانه ملی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، صدا و تصویر جمهوریت و اسلامیت، تریبون نظام برآمده از جمهوریت و اسلامیت است. وقتی رسانه ملی را رسانه مردم می‌دانیم و دوره جدید تحولی صدا و سیما را بازگشت به جمهور و بازگشت به مردم می‌دانیم و در نظام اسلامی مردم، نظام اسلامی و حکومت اسلامی از هم قابل تفکیک نیستند حتی در دوران صدر اسلام مردم و نظام اسلامی یکی بوده است.

رئیس رسانه ملی گفت: هیچ ترس و واهمه‌ای نداریم از اینکه رسانه ملی را تریبون حکومت اسلامی برآمده از انقلاب اسلامی، رای مردم، خون شهدا معرفی کنیم.

وی عنوان کرد: رسانه ملی روابط عمومی نیست؛ همه باید باور کنند صدا و سیما روابط عمومی هیچ دستگاهی نیست، اما با افتخار تریبون نظام جمهوری اسلامی است.

جبلی با اشاره به اینکه صداوسیما تریبون کدام مردم است عنوان کرد: صدا و سیما تریبون همه مردم است یعنی کسانی که به آقای رییسی رای دادند، یعنی کسانی که نقد دارند، یعنی آن مردمی که روز تشییع سردار سلیمانی خیابان‌های ایران را پر کردند؛ شاید به همه چیز نقد داشتند، اما به سردار سلیمانی افتخار کردند و اشک ریختند. ما وامدار آن‌ها هستیم حتی اگر به ما نقد داشته باشند. امانت مردم دست ماست.

رئیس رسانه ملی درباره عبارت رهبر انقلاب درباره قرارگاه بودن صدا و سیما گفت: رهبر انقلاب یک عبارت را دائم تکرار می‌کنند و آن قرارگاه است؛ رهبر انقلاب فرمودند صدا و سیما قرارگاه خط مقدم جنگ نرم است. چون نهاد‌ها نماد اقتدار کشور هستند. ما از ابتدای انقلاب به اقتدار امنیت خود افتخار کرده‌ایم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۱۸:۳۰ ,۱۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سایت «تلوبیون» که پخش برنامه های صداوسیما را در دستور کار دارد، سه شنبه ـ ۱۲ بهمن ماه ـ مورد حمله های سایبری قرار گرفت.

اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: صداوسیما قانون ندارد و این یک ایراد جدی است.

رسانه‌های تبلیغاتی یا بوق‌واره بیش از هر چیز دشمن رسانه‌هایی هستند که کارکرد بوق ندارند، زیرا وجود رسانه واقعی را به منزله شاهدی بر بی‌اعتباری ...

هفته گذشته، سردار اشتری فرمانده کل نیروی انتظامی کشور از رسانه ملی به خاطر عدم انعکاس مناسب تلاش این نیرو در زمینه دستگیری دزدان صندوق‌های ...

نظر خود را ثبت کنید