ستاره آرژانتینی پاری‌سن‌ژرمن به یک رکورد دیگر در لیگ قهرمانان اروپا دست یافت.

قرن نو-گروه ورزشی:  در گروه اول لیگ قهرمانان اروپا پیش از بازی های امشب منچستر سیتی و پاری سن ژرمن صعودشان از این گروه قطعی شده بود. در ادامه بازی های این گروه پاری سن ژرمن در پاریس با نتیجه درخشان چهار بریک مقابل کلوب بروژ بلژیک به برتری چهار بریک رسید. در این بازی لیونل مسی بازهم درخشید و موفق شد دو گل به ثمر برساند. او دردقایق ۳۸ با یک ضربه کاشته زیبا و ۷۶از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد. دوگل دیگر توسط کیلیان ام باپه در دقایق ۲ و ۷ زده شد. با این پیروزی تیم فرانسوی با ۱۱ امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کرد.

حالا لیونل مسی به رکورد دیگری از کریستیانو رونالدو دست یافته و در مقابل ۳۸ تیم مختلف در لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شده است.  

همچنین لیونل مسی به رکورد ۱۶ گل زده از بیرون محوطه جریمه در سال ۲۰۲۱ دست یافت و مهم تر از همه با زدن ۷۵۸ گل، از رکورد تاریخی ۷۵۷ بار گلزنی متعلق به پله، ستاره افسانه ای فوتبال برزیل نیز گذشت.

البته کریستیانو رونالدو چند روز قبل از رکورد افسانه ای ۸۰۰ گل نیز عبور کرد تا با زدن ۸۰۱ گل، همچنان در صدر جدول گلزنان فعال دنیای فوتبال قرار داشته باشد. جوزپ بیکان، ستاره فقید اهل چکسلواکی با زدن ۸۰۵ گل در رده اول قرار دارد اما رونالدو قطعا به زودی از او عبور می کند. در بازی دیگر این گروه لایپزیک دوبریک منچستر سیتی را شکست داد. علی رغم این شکست سیتی به عنوان تیم اول از این گروه صعود کرد.

۲۳:۳۳ ,۱۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


ستاره پرتغالی از تنها هدف خود در ادامه دوران حرفه ای اش گفته است.

در تیم منتخب سال 2021 سه بازیکن تیم ملی ایتالیا حضور دارند.

شانزده تیم حاضر در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رقبای خود را شناختند.

ستاره آرژانتینی بالاتر از تمام بازیکنان قرن ۲۱ در رتبه اول این رده‌بندی قرار دارد.

نظر خود را ثبت کنید